Yemen ordusu Saada ilerleyişini sürdürüyor

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Mayıs 2018 | 6 Ramazan 1439 Pazartesi 17:29

Ulusal Ordusu’nun Saada’daki İran destekli milislerine yönelik operasyonlarında ilerleme kaydedildi.

Yemen Özel Kuvvet Tugay Komutanı Tuğgeneral Yasir el- Harisi, tugay kuvvetlerinin Vadi Suban bölgesindeki Suğra’daki sıradağların büyük bir bölümünü ve el- Hadid dağlarının bir kısmını kontrol altına aldığını vurguladı. Söz konusu ilerlemenin Ramazan ayının başlangıcından bu yana düzenlenen operasyonlar sonucu elde edildiğini kaydetti.

Harisi’nin açıklamasında 30’un üzerinde Husi milisin öldürüldüğü bilgisini verdi. Husilerin üst düzey saha de dahil olmak üzere bazı milislerin esir alındığını ifade etti. Ayrıca Husi milislere ait silahlar, havan topları ve iletişim araçları gibi birçok mühimmatın bulunduğu cephaneliğin ele geçirildiği bildirildi.

Yemen Savunma Bakanlığı’nın resmi web sitesinde yer alan bilgilere Tuğgeneral Harisi, Bakim bölgesinin merkezinin tarafından tamamen kuşatıldığını ve artık kurtarılmış olarak kabul edilebileceğini bildirdi. Harisi, söz konusu kuşatmanın güçlerinin geniş alanlarda yürüttüğü tarama faaliyetleri sonucunda gerçekleştiğini kaydetti.

Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen öncülüğündeki Arap Koalisyonu’na ait savaş ucaları tarafından da operasyonlara hava desteği sağlandı. Yemen Ulusal Ordusu’na destek amacıyla gerçekleştirilen hava saldırılarında milislerin toplanma yerleri alındı.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın