Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Yediot Aharanoot: “Küçük İHA’lar Gazze sınırını geçti”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ağustos 2019 | 12 Zilhicce 1440 Salı 21:09

İsrail ordusunun açıklamalarına dayanan Yediot Aharanoot: “Küçük İHA’lar sınırını geçti”

İsrail işgal ordusunun bugün (13 Ağustos Salı) Gazze’den gönderilen bazı küçük insansız hava araçlarının Gazze sınırlarını aştığına dair yaptığı haber verildi.

Siyonistlere ait Yediot Aharanoot gazetesinin haber sitesinde yayınlanan haberde belirtildiğine göre Gazze sınırını aşan iki drone (İHA) Gazze sınırını geçtikten hemen sonra herhangi bir tehlike oluşturmadan hızlı bir şekilde Gazze’ye geri döndü.

Yine siyonistlere ait Mifzak Live adlı adlı haber sitesinde belirtildiğine göre Filistinliler bugün Gazze bölgesi ile 1948’de işgal edilmiş bölgeyi birbirinden ayıran tellerinin yakınında görev yapan askerleri taşladılar. Ancak taşlamalardan dolayı yaralanan veya isabet alan biri olmadığı belirtildi.

İşgal ordusu geçtiğimiz ayında da Gazze’den harekete geçen bir insansız hava aracının düşürüldüğünü iddia etmişti. İşgal ordusu o zaman Gazze çevresindeki yahudi yerleşim merkezlerinde oturanlara dikkatli olmaları uyarısında bulunmuştu.

İsrail Bugün gazetesi de Haziran ’da kimliği tespit edilemeyen insansız hava araçlarının İsrail ordusuna ait gizli bir noktanın fotoğraflarını çektiği haberini yayınlamıştı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.