Türkiye’den bir ilk daha: Çin’den sonra Güney Koreye de satıldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ağustos 2019 | Salı 18:17

Tekfen bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Alanar Meyve, Çin’in ardından Güney ’ye kiraz ihraç etti. Bunun meyvecilik tarihinde ilk olduğu belirtildi

Çin‘e kiraz ının önündeki engellerin kaldırılmasıyla temmuzda ihracatına başlanan Türk kirazının Uzakdoğu’daki ikinci adresi oldu. Tekfen Tarım bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Alanar Meyve, Çin’in ardından Güney Kore’ye kiraz ihraç etti.

Koreli yetkililer tarafından Alanar Alaşehir tesislerinde incelenen kirazlar, İl Tarım ve Müdürü metin Öztürk ve bakanlık temsilcilerinin katıldığı törenle ’e doğru yola çıktı. Koreli yetkililer tarafından hazırlanan doğrultusunda, Güney Kore’ye sürdürülebilir ihracatın da yolunun açıldığı kaydedildi.

Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce, “Yetiştirdiğimiz kirazlar bu yıl, International Taste Institute tarafından, uluslararası lezzet yıldızı ile ödüllendirilmişti. Hemen ardından girilemez denilen Çin pazarına girdik. Şimdi bir ilki daha başararak Türk kirazını tarihte ilk kez Güney Kore pazarına soktuk” dedi.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.