Trump: Yüzyılın anlaşması’nın siyasi bölümü İsrail seçimleri sonrası açıklanacak

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ağustos 2019 | Salı 09:07

Bazı noktaları seçimlerden önce ilan edebileceklerini söyleyen Trump: Yüzyılın anlaşması’nın bölümü İsrail seçimleri sonrası açıklanacak.

ABD Başkanı , Yüzyılın Anlaşması planının siyasi kısmının rejiminde 17 Eylül’de yapılacak parlamento seçimlerinden sonra ilan edileceğini açıkladı.
Trump, dün gece konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Görünen o ki İsrail seçimlerinden sonraya kadar beklemek zorunda kalacağım. Planın bazı bölümlerini seçimlerden önce de açıklayabiliriz” dedi.
İşgal rejimindeki Amerikan Büyükelçisi David Friedman gibi birçok kişinin için çalıştıklarını söyleyen Trump, İsrailliler ve Filistinliler arasında barışın en karmaşık sorun olduğunu öne sürdü.
Taraflar arasında onlarca yıl süren nefret bulunduğuna işaret eden Trump, bütün bu nefretin varlığında barış planı hazırlamanın zor olduğunu söyledi.
Amerikan yönetimi Trump’ın başkanlık koltuğuna oturduğu yılının başından bu yana Filistinlilerin işgal rejimine daha çok taviz verdiği, kentinden ve dönüş hakkından vazgeçtiği bir plan üzerinde çalışıyor.
’ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner ve ekibi tarafından hazırlanan plan Filistin davasını tasfiye etmeyi hedefliyor.
Yüzyılın Anlaşması planının ekonomiyle ilgili bölümü Haziran ayında ’in başkenti Manama’da düzenlenen çalıştayla kamuoyuna açıklandı.
Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.