Terör örgütü PKK’da intiharlar artıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Ekim 2018 | 5 Safer 1440 Pazar 20:22

Bölücü ’nın kamplarında yaşanan baskı ve zülümler, örgüt içi intihar sayısını artırdı- güçlerine teslim olan S.F. isimli terörist, iftiraya uğrayan bir ile eğitimler sırasında psikolojik sorunlar yaşayan bir teröristin intiharına şahit olduğunu aktardı

Bölücü ’nın kamplarında yaşanan baskı ve zülümler, örgüt içi intihar sayısını artırdı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 26 Eylül’de güvenlik güçlerine teslim olan S.F. isimli terörist, örgütte yaşananlara ilişkin itiraflarda bulundu.

Aralık 2013-Mart 2014 tarihleri arasında Gara bölgesinde aldığını anlatan S.F, bu dönemde “örgüt içinde ilişki yaşadığı” iftirasına uğrayan R.K. adlı bir kadın teröristin, örgütünün baskısına daha fazla dayanamayıp göğsüne ateş ederek hayatını son verdiğini kaydetti.

Örgüt içinde kaçışlar gibi intiharların da çokça görülmeye başladığını, yapılan zulümler nedeniyle yaşanılan zorlukların dayanılamayacak noktaya geldiğini, halen dağda olanların hepsinin aslında fırsat bulsa kaçacaklarını belirten S.F, elebaşlarının diğer teröristleri ölüme gönderirken, davranarak daha çok şahsi çıkar peşinde koştuklarını vurguladı.

S.F. eğitimler sırasında psikolojik sorunlar yaşayan Ö.T. adlı teröristin de kendisini asarak intihar ettiğine şahit olduğunu kaydetti.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.