Suudi istihbaratı yeniden yapılandırıldı!

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ekim 2018 | 16 Safer 1440 Perşembe 21:00

resmi ajansı SPA’nın haberine göre, Veliaht Prens başkanlığındaki ilk , “mevcut durumun değerlendirilmesi ve boşlukların belirlenmesi” amacıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, “Genel İstihbarat Başkanlığının teşkilat yapısı, yürürlükteki sistemler ve yasal çerçeveler, politikalar, prosedürler, ve mekanizmaları konuları” ele alındı.

Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul’daki Başkonsolosluğunda öldürüldüğü açıklandıktan sonra Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Genel İstihbarat Başkanlığının yeniden yapılandırılması için Veliaht Prens Muhammed bin Selman başkanlığında bakanlık komitesi kurulması talimatı vermişti.

ayrıca, Kraliyet Divanı Müsteşarı Suud bin Abdullah el-Kahtani, Suudi Arabistan Genel İstihbarat Yardımcısı Ahmed Asiri, Suudi Arabistan Genel İstihbarat Yardımcısı Pilot Muhammed bin Salih er-Rumeyh, Genel İstihbarat Başkanlığını İdaresi Müdürü Refad bin Hamid el-Mihmadi ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel İstihbarat Başkan Yardımcısı Abdullah bin Halif eş-Şayi’yi görevden almıştı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın