Suriye ordusu: Fırat’ın doğusuna düzenlenecek operasyon için Rusya’dan yanıt bekliyoruz

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Kasım 2018 | 30 Safer 1440 Perşembe 12:28

Esed rejimine bağlı General Hasan Ahmed Hasan, Cumhurbaşkanı ’ın, Fırat Nehri’nin doğusundaki Kürt güçlere karşı operasyon başlatabilecekleri yönündeki açıklaması hakkında ’dan yanıt beklediklerini söyledi.

 

ordusunun politik bürosunun başındaki General Hasan, Sputnik’e verdiği demeçte, ’ın, Türkiye’nin Fırat’ın doğusunda bir operasyona hazırlandığının sinyali olarak görülen açıklamalar yapmasına ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı: “Buna (başlatılması halinde operasyona) herkes bir yanıt vermeli. Yanıt sadece Suriye ordusundan değil, devamlı olarak koordinasyon kuran ve Türkiye ile anlaşmalar yapan Rus dostlarımızdan da gelmeli.”

Ayrıca Hasan, ‘Amerikan tarafıyla anlaşmamış olsa Erdoğan’ın bu tip bir açıklama yapamayacağına’ inandığını da kaydetti.

Erdoğan geçen hafta yaptığı açıklamada, Suriye’nin kuzeyinde bir operasyon başlatabileceklerinin sinyalini vermişti. Erdoğan şöyle konuşmuştu: “Fırat’ın doğusundaki yapılanmasını da çökerteceğiz. Planımızı programımızı da yaptık. Geçtiğimiz günlerde buna da başladık. Yakında örgütünün tepesine ineceğiz. Bir ansızın gelebiliriz.”

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın