Skandal hamle! Terör örgütü resmen duyurdu

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Haziran 2018 | 25 Ramazan 1439 Cumartesi 10:09

ABD, Deyrizor operasyonu kapsamında örgütü ’nin omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye ’ne (DSG) 250 TIR içerisinde ağır ve zırhlı Hummer araçları gönderdi.

ABD, Deyrizor operasyonu kapsamında YPG’nin omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) 250 TIR’ ağır silah ve zırhlı Hummer araçları gönderdi. ABD, şimdiye kadar DSG’ye 4800 TIR’ DSG’ye ağır silah ve zırhlı gönderdi. ABD son 4 gündür her gün silah ve araç yardımında bulunuyor.

“ABD, deyri̇zor’da ̇ varlığını artırıyor”

ABD’nin Deyrizor operasyonu nedeniyle bu sabah kendilerine zırhlı araçlar ile ağır silahlar gönderdiğini belirten DSG yetkilisi, “ABD Deyrizor’da askeri varlığını artırıyor. ABD’nin Deyrizor’da 3 askeri üssü de bulunuyor. Kendi üslerinde askeri varlığını artırıyor” dedi.

Son 4 gündür si̇lahlar her gün geli̇yor

DSG yetkilisi, “ABD, Deyrizor operasyonu nedeniyle bize 250 TIR’la zırhlı Hummer araçları ile ağır silahlar gönderdi. Pikap araçlar da gönderdi. Son 4 gündür silahlar her gün geliyor. Çünkü ihtiyaç var. Deyrizor’un doğusunda DAEŞ’e yönelik operasyonumuz devam ediyor. Silahlar ve zırhlı araçlar bölgesinden (Kuzey Irak) karayoluyla Semelka Sınır Kapısından sokuldu. Oradan da TIR’larla Deyrizor doğusuna bırakıldı” ifadelerini kullandı.

ABD, şi̇mdi̇ye kadar 4800 tır i̇çeri̇siınde ağır si̇lah ve zıhrli araç gönderdi̇

ABD, şimdiye kadar DSG’ye 4800 TIR’la DSG’ye ağır silah ve zırhlı araçlar gönderdi. , YPG’ye silah verilmesine şiddetle karşı çıkıyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın