PKK’ya katılmak için gelen eski Alman askeri hakkında karar

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Ekim 2018 | 18 Safer 1440 Cumartesi 09:13

Şırnak’ta terör örgütü /YPG saflarına katılmak için bölgeden, ’ye geçmek isterken yakalanan ve 4 yıl Alman ordusunda görev yaptığı öğrenilen Patrick Kraicker (28), ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, terör örgütü PYD/YPG saflarına katılmak için askeri yasak bölgeden, Suriye’ye geçmek isterken yakalanan ve 4 yıl Alman ordusunda görev yaptığı öğrenilen Patrick Kraicker (28), ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Silopi ilçesinde bulunan askeri yasak bölgeden Suriye’ye geçmeye çalışan Alman vatandaşı Patrick Kraicker, geçen 14 Mart’ta tarafından yakalandı.

ALMAN ORDUSUNDA 4 YIL GÖREV YAPMIŞ

Gözaltına alındıktan sonra polise teslim edilen Kraicker, Şırnak Terörle Şube Müdürlüğündeki sorgusunda 4 yıl Alman ordusunda görev yaptığını belirtti.

TERÖRİSTLİK YAPMAK İÇİN GELDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

İfadesinde, Suriye’ye geçip, terör örgütü PYD/YPG saflarında teröristlik yapmak istediğini itiraf eden şüphelinin, daha önce de havayolu ile 2 kez ’ye geldiği tespit edildi.

TÜRKİYE’DE BİRÇOK YERİ GEZMİŞ

Türkiye’de birçok yeri gezdiği belirtilen şüphelinin, Suriye’de faaliyetlerde de bulunduğu belirlendi.

TUTUKLANMIŞTI

Elindeki dijital malzemelerden PKK’nın Suriye kolu olan PYD/YPG ile bağlantısı tespit edilen şüpheli, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, Terör Suçları Savcılığınca ifadesi alınan Kraicker, daha sonra çıkarıldığı Sulh Hakimliğinde tutuklanmıştı.

6 YIL 3 AY HAPİS CEZASI

Önce Şırnak T Tipi Cezaevi’nde kalan daha sonra Elazığ’daki cezaevine nakledilen Patrick Kraicker, bugün 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 3’üncü duruşmaya SEGBİS sistemiyle katılarak son savunmasını yaptı.

Yapılan yargılama sonucu Kraicker, terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın