Öğretmen olmadan sınav oluyorlar! Helal olsun size çocuklar!

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Kasım 2018 | 30 Safer 1440 Perşembe 22:56

Milli Bakanı Ziya Selçuk’un, “Bir gözetmensiz sınav yapsın ve ben varım desin” açıklamasının ardından Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesindeki Yahya Kemal İlkokulu’nda çalışma başlatıldı. müdürü ve öğretmenler tarafından yapılan toplantı sonrası öğrencilerin birbirlerine ve öğretmenlerine güvenin artması nedeniyle gözetmensiz sınav sistemine geçildi. Okulda yazılı sınava giren öğrenciler, öğretmenleri olmadan sessiz bir şekilde sınavlarını yapıyor.

“BU ÜLKEYİ, BU ÇOCUKLAR YÖNETECEK”

İHA’da yer alan habere göre Yahya Kemal İlkokulu Müdürü Yılmaz, öğrencilerle birlikte eğitimlerinin yaşayarak ve uygulayarak devam ettiğini söyledi. Yılmaz, “Eğitim bizim vazgeçilmezimiz, bu ülkeyi yönetecek olan bu çocuklardır. Çocuklarımızı güzel yetiştirebilirsek inanıyoruz ki gelişmiş ülkeleri arasında birinci sırada yer alabiliriz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ‘Bir okul gözetmensiz sınav yapsın ve ben varım desin” diye yapmıştı. Bu açıklamayı duyduğumuz da öğretmenler kurulumuzda karar aldık ve bu projeyi gerçekleştirelim istedik. Bu hafta ise yazılı haftası, öğretmenlerimiz yazılı yapmaya başladılar. Geri dönüşleri çok güzel ve öğrencilerimiz birbirine bakmadan yani kopya çekmeden yazılı yapıyorlar. Bu halimiz ile insanımızı yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler de yaşayarak ve uygulayarak eğitimimizi yapmak istiyoruz” dedi.

“ÖĞRETMENİMİZ GÜVENİYOR, KOPYE ÇEKMİYORUZ”

İlkokul 4’üncü sınıf öğrencisi Hayriye Nisa Yılmaz ise “Öğretmenimiz yazılı kağıtlarını dağıttı sonra sınıftan ayrıldı. Biz burada yazılımızı yapıyoruz ve kopya çekmiyoruz. Öğretmenimiz bize güvendiği için böyle bir sınav yapıyoruz” diye konuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın