Merkel, Kral Selman ile telefonda görüştü

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Ekim 2018 | 17 Safer 1440 Cuma 19:12

Başbakanı Angela ’in, Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin, ’a hızlı, şeffaf ve inandırıcı bir aydınlatmayı sağlama çağrısında bulunduğu bildirildi.

Federal Basın ve Enformasyon Dairesinden yapılan açıklamada, Merkel’in, bugün Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz ile telefonda görüştüğü belirtildi.

Şansölye Merkel’in, görüşmede, gazeteci Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülmesini sert bir şekilde kınadığı ifade edilen açıklamada, olayın tam olarak nasıl cereyan ettiğinin acilen aydınlatılması gerektiğini de vurguladığı aktarıldı.

Açıklamada, “Şansölye, Suudi Arabistan’a hızlı, şeffaf ve inandırıcı bir aydınlatmayı sağlama çağrısında bulundu.” ifadelerine yer verildi.

Merkel’in tüm sorumluların vermesi gerektiğinin altını çizdiği belirtilen açıklamada, olayla ilgili devam eden gelişmeler ışığında, Almanya’nın uluslararası partnerlerle uygun tedbirler almaya hazır olduğu vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, Merkel’in görüşmede, ’deki son derece endişe verici insani durumu da ele aldığı ve Suudi Arabistan’dan insani girişini kolaylaştırmak için elinden geleni yapmasını istediği kaydedildi.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın