Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

KURBAN BAYRAMI MESAJI

Yazar: Musa Yıldız - Yazının Tarihi: 11 Ağustos 2019 | 10 Zilhicce 1440 Pazar 03:53

İsmail’in ne alemde ey kardeşim ?

edebilecek misin Ismail’ini, İbrahim’i bir teslimiyet ile?

Kurbanın ne alemde ey kardeşim?

Seçebilecek misin kurban için en değerlini, en değerlinin teslimiyeti gibi?

İsmail’i kurban etmek, İbrahim’i bir teslimiyet ile mümkündür.

İsmail’ini bul ey kardeşim!

Rabbimiz: “De ki : -Benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm alemlerin Rabbi olan içindir.” buyuruyor. Hayatının merkezine bak değerli kardeşim. Hayatının merkezinde, ’tan başka ne varsa senin kurbanın odur. Onu bul ve kurban etmeye irade göster.

İsmail’inden  ver ey kardeşim.

Allah için kurban edeceğin şeye biçtiğin değer, Allah’a olan sevgi ve bağlılığının altında bir sevgi ve bağlılık olmalı ki; Allah’a olan sevgi ve bağlılığını o başka şeye kurban etmeyesin.

İsmaili’ni kurban etmeye niyetlenmelisin ey kardeşim!

Ya en değerlini kurban etmeye irade göstereceksin Allah için ya da kurban olacak Allah’a olan sevgi ve bağlılığın; kurban edemediğin en değerli şeyine…

İbrahimi bir teslimiyet ile yüksel ey kardeşim?

Seni yaratana olan sevgi ve bağlılığın, kanıtlanmaya muhtaç bir şekilde teorik olarak duruyor. Ya pratikleşecek ve yükseleceksin ya da olduğun noktada yerinde sayıp duracaksın.

Evet, ey değerli kardeşim!

Ümmet olarak kurban edemedik edilmesi gerekenleri, bu yüzden başsız kaldık 100 yıldır zilletin gölgesinde. Kurban ediyoruz her geçen gün İslam’ın hakimiyet mücadelesini, Allah’ın kurban etmemizi istemediği şeylere…

İslam’ın hakimiyet mücadelesine, en değerlini kurban ey kardeşim!

Kurban et ki, çocuklar annesiz; anneler de çocuksuz kalmasın.
Kurban et ki, sömürgenin ve köleliğin zilletinden -yalnızca- Allah’a kul olmanın özgürlüğüne firar edilsin.

Zaferin ayak seslerini işitiyorum ey kardeşim!

İsmailini bulup kurban etmeye irade gösterenlerin çoğaldığına şahit oluyorum. Artık zilletin yerini, izzete bırakacağını hissediyorum. Her şeyden önce adaletin hakimiyetinin İslam ile olacağına iman ediyor ve biliyorum ki; bu dinin sahibi bu dine savaş açanların da sahibidir. Bu dine savaş açan bütün süper güçlerin de sahibi olan Allah, kendi dinini mi hakim kılamayacak?

İbrahim’i bir teslimiyet göster ey kardeşim!

Endişemiz İslam’ın hakim olmayacağı korkusu değildir. İslam elbet hakim olacaktır. Endişemiz, sadece kiminle olacağıdır. Bu hakimiyet İbrahimî teslimiyet gösterenlerin vesilesi ile olacaktır.

İbrahimî bir teslimiyetin getireceği izzet, zalimlerin uykusunu kaçıracaktır. İbrahimî bir teslimiyet ile olabilmemiz dileği ile Kurban Bayramınızı kutlar ailenizle, sevdiklerinizle nice mutlu bayramlar geçirmenizi Allah’tan niyaz ederim.

Not: Bu yazı Ibrahim’in (a.s), en değerlisi olarak gördüğü Ismail’ini Allah için kurban etmeye irade göstermesi meselesi üzerine esinlenerek yazılmıştır. Kurbanın sadece Allah’ın razı olmadığı şeyleri terketmek olduğunu iddia ederek bu şekilde anlamlandırmak sapıklıktır. Bununla beraber kurban kesmenin asıl ibadet olduğu şu bayramlarda Rabbimiz bizlere razı olmadığı şeyleri terk etmemizi de nasip etsin.

Allahümme Amin.

Anahtar Kelime: , , , , , , , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.