İsrail mahkemesinden Doğu Kudüs’te 16 binanın yıkımına onay

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Temmuz 2019 | Pazartesi 07:54

İsrail Yüksek Mahkemesi, altındaki Doğu ’te Filistinlilere ait 16 binanın yıkımının durdurulması için yapılan başvuruyu reddetti.

 

İsrail Yüksek Mahkemesi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te Filistinlilere ait ve 100’e yakın dairenin içinde yer aldığı 16 binanın yıkımının durdurulması için yapılan başvuruyu reddetti.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Yüksek , Doğu Kudüs’ün Sur Bahir bölgesinin Vadi el-Hummus Mahallesi’nde bulunan ve bazıları inşa halindeki 16 binanın yıkımının durdurulması için Filistinlilerin yaptığı başvuruyu kabul etmedi.

FİLİSTİNLİLER İÇİN YOLU KAPANDI

Yüksek Mahkemenin kararının ardından 100’e yakın dairenin içinde yer aldığı 16 binada yaşayan ve evleri tehdidiyle karşı karşıya olan Filistinliler için hukuk yolu kapandı.

Kararla birlikte, bu binalarda yaşayan Filistinliler için korku bekleyiş başladı.

KARAR DİĞER BÖLGELERDE DE BİRÇOK EVİN YIKILMASINA NEDEN OLABİLİR

İsrail Yüksek Mahkemesi, 18 Haziran’da söz konusu binaların Ayrım (Utanç) Duvarı’nın devamını oluşturan tel bariyerlere yakınlığı nedeniyle “ tehlikesi oluşturduğunu” iddia ederek yıkımına karar vermiş ve mülk sahiplerine binalarını yıkmaları için 1 ay süre vermişti.

Uzmanlar, İsrail mahkemesinin bu kararının, ’in diğer bölgelerinde de birçok evin yıkılmasına neden olabileceği uyarısında bulunuyor.

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.