İsrail askerlerinin vurduğu Filistinli çocuk gözünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Şubat 2020 | Pazar 22:31

İşgal altındaki ’ün kuzeydoğusundaki El-İsaviyye beldesinde İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yaralanan 9 yaşındaki Filistinlinin gözünü kaybetme tehdidiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

İşgal altındaki Kudüs’ün kuzeydoğusundaki El-İsaviyye beldesinde İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yaralanan 9 yaşındaki Filistinlinin gözünü kaybetme tehdidiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

İsrail Vatandaş Hakları Derneğince yapılan açıklamada, yaralanan Malik İsa’nın (9), hastaneye edildiği, gözünü kaybetme riski taşıdığı ifade edildi.

“9 yaşındaki bir çocuk, özel kuvvetler ve sınır polisi için tehdit oluşturmak adına ne yapmış olabilir ve ciddi şekilde yaralanarak tek gözünü kaybeder?” sorusu yöneltilen açıklamada, İsa’nın plastik ile gözünü kaybetme tehlikesine maruz kalan ilk çocuk olmadığı vurgulandı.

İsaviyye beldesinde Filistinli bir çocuk, dün İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yaralanmıştı. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerlerinin beldeye düzenlemesi üzerine çok sayıda Filistinli taş atarak baskına engel olmaya çalışmıştı.

İsrail askerleri, 27 Haziran’da Filistinli Muhammed Semir Ubeyd’i (20) yakın mesafeden açtığı ateş sonucu katletmesinin ardından 6 aydan bu yana İsaviyye beldesine aralıklarla baskın düzenliyor ve bazı Filistinlileri gözaltına alıyor.

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.