HTŞ’den iki komutanın katledilişine dair beyanat

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Ekim 2018 | 21 Safer 1440 Salı 13:30

Geçtiğimiz günlerde arabulucuk dönüşünde suikaste uğrayan iki komutanı hakkında HTŞ “neden hırslı davranmadı” ve “katilleri tahmin ettiği halde neden üzerine gitmedi” gibi sorulara cevap olan resmi açıklamasını yayınladı. Beyanatın tam tercümesini ilginize sunuyoruz:

KUZEY HALEB HEY’ET KOMUTANLARINDAN İKİ KİŞİNİN KATLEDİLMESİ HAKKINDA BEYAN

Hamd âlemlerin rabbi olan ’a mahsustur. Salatların en üstünü ve selamların en kamil olanı peygamberimiz Muhammed’e, ailesine ve tüm ashabı üzerine olsun.

Allahu Teâlâ şöyle buyurur: “Kim zulme uğradıktan sonra nusret bulur (hakkını alır)sa, artık onlar için aleyhlerinde bir yol yoktur.” (Şura: 41)

20 Safer 1440h. / 29 Ekim 2018 salı akşamı kuzey Haleb’de komutanlarından ikisi, daha önceden planlanan bir eylemine uğramıştır. Bunlar, kuzey bölgesi şer’isi kardeş Ebu Turab Eş-Şami ve kuzey bölgesi mesul naibi Ebu Muhammed Ekrem’dir. Allah onları şehidlerden kabul etsin, ailelerine ve yakınlarına sabır versin.

Bu çirkin , bu kardeşlerin Nureddin Zenki ve Ahraruş-Şam gruplarına bağlı Ebu Diyab ve Ebu Abdulhay ile olan bazı anlaşmazlıkları çözmek için gitmeleri sonrasında gerçekleşmiştir. Sonuç ise, bazı müfsitlerin elleriyle soğukkanlılıkla katledilmeleri olmuştur.

Bu olay Cebhetul-Vataniye (Ulusal )’nin bazı yapılarının acele adımlarla sahayı bitirebilecek iç savaşa sokma girişimleri arasında gelmektedir. Bundan karlı çıkacak olan ise, sadece cani rejim ve müttefikleri olacaktır. Bizler şehidlerin ailelerine taziyelemizi sunarken, işledikleri suçun cezasını görmeleri için katillerin bir an önce şer’i mahkemeye teslim edilmelerini talep ediyoruz. Şunu da tekit etmek isteriz ki, sahayı her hangi bir gerginliğe sürüklemek istemiyoruz, ancak askerlerimizi ve merkezlerimizi alan her hangi ahmakça bir girişime karşılık vermekten de geri durmayız.

Cebhetul-Vataniye’de bulunan akil kimseleri, bazı yapılarının kin ve intikam dürtüsüyle onları da arkalarından sürükleyecekleri sorumsuzca yapılan tasarrufatlara bir sınırlama getirmeye çağırıyoruz. Saldırgana bir sınırlama getirilmesi, zulmüne ve saldırısına yardım etmekten daha hayırlıdır.

“Allah emrinde galip olandır, ancak insanların çoğu bilmezler.”

Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’adır.

21 Safer 1440 h. / 30 Ekim 2018

Çeviri:

Kaynak: Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın