Hendek kazan 13 PKK’lı İstanbul’da yakalandı

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Haziran 2018 | 22 Ramazan 1439 Çarşamba 17:21

Doğu ve güneydoğuda sözde ‘öz yönetim’ ilan ederek iş makineleri ile hendek kazan /KCK üyesi 13 terörist İstanbul’da yakalandı.

kaynaklarına dayanan bilgilere göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü (TEM) Şube Müdürlüğü ekiplerince, terör örgütü ’nın üst yapılanması KCK ve gençlik yapılanması YDH’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 20 örgüt üyesinin yakalanması için bu eş zamanlı operasyon düzenlendi. güçlerince 6 ilçede 22 adrese düzenlenen baskınlarda, bölücü terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla aranan 20 PKK’lıdan 13’ü kıskıvrak yakalandı.

Yakalanan PKK üyelerinden bazılarının, sözde ‘öz yönetim’ gerekçesi ile 2015 yılında Şırnak’ın Cizre ve ’ın Sur ilçelerinde hendek kazıp polis ve askerle çatıştıkları, kazdıkları çukurlara tuzaklayıp saldırı tasarladıkları ve İstanbul’a da dışı eylem ve faaliyette bulunmak üzere gönderildikleri öğrenildi. Operasyonda yakalanan 1 PKK’lının ise örgütün dağ kadrosundan eğitim alıp kente sızdığı ve saldırı hazırlığındayken yakalandığı olduğu öğrenildi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın