Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Hamas:”Hamas liderlerine suikast tehditleri İsrail’in seçim propagandasıdır”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ağustos 2019 | 12 Zilhicce 1440 Salı 21:24

“Bu tehditler bizi korkutamaz” diyen Hamas:“Hamas liderlerine tehditleri İsrail’in seçim propagandasıdır”

İslami Hareketi (Hamas) bugün (13 Ağustos Salı) yaptığı açıklamada, bir İsrailli bakanın ’ye herhangi bir yeni düzenlenmesi durumunda Hamas liderlerine suikastler düzenleneceği yolundaki tehditlerinin fazla bir ehemmiyeti olmadığını ifade etti.

Hamas’ın Birim üyesi Salah El-Berdevil; “Hamas’a yöneltilen bu tehditler yönetiminin dahili seçimler için yürüttüğü bir seçim propagandası faaliyetidir” dedi.

Salah El-Berdevil konuyla ilgili açıklamasını İsrail Bakanı İsrael Katz’ın işgal radyosu tarafından yayınlanan ve İsrail’e yönelik herhangi bir operasyondan tamamen Hamas’ın sorumlu tutulacağını, İsrail’in Hamas’ın gücünü zayıflatmak, tüneller tehdidini ortadan kaldırmak ve durumunu daha da iyileştirmek için çalıştığını söylediği açıklamasında Hamas liderlerine de tehditler yöneltmesi üzerine yaptı.

El-Berdevil işgal yönetiminin Hamas liderlerine yönelik tehditlerinin yeni olmadığına, direnişin de yeni olmadığına ve İsrail’in seçim hazırlıkları döneminde bu tür tehditlerin genel olarak yapıldığına dikkat çekti.

El-Berdevil siyonistlerin seçimlerdeki tek malzemelerinin de zaten bu tür tehditler olduğunu vurguladı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.