Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Hafter destekçilerinin saldırısında 5 çocuk hayatını kaybetti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 2 Aralık 2019 | 5 Rebiülahir 1441 Pazartesi 06:42

Libya’nın doğusundaki silahlı güçlerin Hafter destekçilerine ait savaş uçaklarının, Trablus’a düzenlediği hava saldırısında 5 çocuk hayatını kaybetti.

tarafından tanınan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Trablus’un 30 kilometre güneybatısındaki Es-Suvani bölgesine düzenlenen saldırıda 5 çocuğun öldüğü, 10 kişinin ise yaralandığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığından daha önce yapılan açıklamada, Halife Hafter güçlerinin saldırısında 3 çocuğun öldüğü duyurulmuştu.

Hafter destekçisi ’nin cuma gecesi, Murzuk kentine bağlı Ummul Ernab bölgesindeki yerleşim alanına düzenlediği hava saldırısında da 9 çocuk ve 1’i hamile iki hayatını kaybetmişti. Böylelikle son 2 günde 14 çocuk ve 2 yaşamını yitirmiş oldu.

Libya’nın doğusundaki askeri güçlerin lideri General Hafter, başkent Trablus’u ele geçirmek için 4 Nisan’da saldırı emri vermiş, bunun üzerine uluslararası meşruiyete sahip UMH birlikleri de Burkan el-Gadab operasyonunu başlatmıştı.

Birleşmiş Milletler verilerine göre, Libya’da nisandan bu yana devam eden çatışmalarda binden fazla kişi hayatını kaybetti, 5 bini aşkın kişi yaralandı.

Kaynak:

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.