Filistin Yönetimi Batı Yaka’da miting ve yürüyüş yapılmasını yasakladı ​

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Haziran 2018 | 29 Ramazan 1439 Çarşamba 16:36

, bu sabah (13 Haziran Çarşamba) erken saatlerde yayınladığı genelgeyle Batı Yaka’nın tüm vilayetlerinde bayram süresince vatandaşların hareketlerini aksatacak miting ya da yürüyüş düzenlenmesini yasakladı.

Filistin Yönetimi Vilayet İşleri Müsteşarı imzasıyla yayınlanan ve resmi haber ajansı Wafa tarafından duyurulan genelgede, bayram günlerinin şartları göz önüne alınarak, bayram süresince vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için miting ve yürüyüşlerin yasaklandığı öne sürüldü.

Genelgede ayrıca kararına uymayanlar hakkında kanunlara ve yönetmeliklere göre hukuki işlem yapılacağı ifade edildi.

Batı Yaka’daki miting ve yürüyüş yasağının Filistinli gençlerin ve aktivistlerin Şeridi’ne uygulan yaptırımları için ve ’ta miting yapma çağrılarının ardından gelmesi dikkat çekti.

toplum örgütleri tarafından bu akşam 21:30’da Ramallah’ta El-Menara Kavşağı’nda ve Nablus’ta Eş-Şuheda Kavşağı’nda düzenlenecek mitinglere geniş bir şekilde katılım çağrısı yapılmıştı.

Dün öğle saatlerinde Ramallah kent merkezinde onlarca kişi Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud ’ın Gazze Şeridi’ne uyguladığı yaptırımları protesto etti.

Kaynak: FİEM

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın