Esad’dan Erdoğan’a mesaj: Suriye’deki operasyonlarınızdan memnunuz!

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Şubat 2017 | 10 Cemaziyelevvel 1438 Salı 13:42

Beşar , kendisini ziyaret eden Belçikalı politikacılara, ’nin ’deki operasyonlardan memnun olduğunu ancak “’ın gerçekten kendisine yardım için geldiğini düşünmediğini” söylemiş.

 

Belçikalı parlamenterler heyeti, Suriye’yi ziyaret etti. Ziyaret sırasında ve Hmeymim’e giden parlamenterler, başkent Şam’da bir dizi resmi görüşmede bulundu.

 
Parlamenterler, Suriye’de rejimi elinde bulunduran Beşar Esad ve Dışişleri Bakanı Velid Muallim’le de görüştü.

 
‘ESAD TÜRKİYE’NİN KENDİSİNİ DESTEKLEDİĞİNE İNANMIYOR’

 
Görüşmenin ardından Dewinter, temaslar hakkında bilgi verdi. ’ın Şam’a yönelik tutumundaki değişimi olumlu bulan Dewinter, “Esad, Türkiye’nin duruşundaki değişimin Suriye için olumlu nitelik taşıdığına bizi temin etti. Suriye’yi destekleyen ittifakın giderek genişlediğini, İran ve ’ya şimdi de Türkiye’nin de eklendiğini söyledi. Ancak Esad halen Erdoğan ve Türk yönetiminin gerçekten de Suriye’yi (rejimi) desteklediğine inanmıyor” dedi.

 
Dewinter’ın açıklamaları, Esad’ın batıya “Türkiye’nin ’e destek verdiği” yalanını söylemeye devam ettiğini de ortaya koydu.

 
RUSYA HALEP’TE ASKERİ HASTANE KURMUŞ

 
Dewinter, Rusya’nın Suriye’deki çatışmalara müdahale etmesinden memnuniyet duyduğunu da ifade etti. Rusya’nın Halep’te askeri hastane kurduğunu da belirten Dewinter, “Biz Avrupalılar sadece Halep’i konuşuyor ama hiçbir şey yapmıyoruz. ’nın duruşunu değiştirerek Suriye halkına yardım etmenin zamanı geldi. Suriye’de durum ne kadar iyi olursa için o kadar iyi olur” dedi.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın