Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Charli Hebdo’nun dergisinden teröre tam gaz destek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Mart 2019 | 13 Recep 1440 Çarşamba 12:49

2015 yılında Rahmet peygamberi Allah Rasulü Muhammed s.a.v’i sübyancı olarak resmederek İslam’a saldıran  dergisi Charli Hebdo teröre destek olduklarını gösteren yeni karikatürlerle çıktı.

Dergi’nin Yeni Zelanda saldırısına atıfla yayınladığı karikatürde elinde Kuranı almış bir Müslümanı, Kuranı Kerim’i delip geçen mermiler  vuruyor.  “Kuran’ınız sizi koruyamaz” yazılı  mesajı verilen çizimlerde terör övülerek Yeni Zelanda’daki Camii katliamına destek veriliyor.

Açıktan terörü destekleyen bu dergi için 2015’de liderleri bir araya gelmiş, dergi çalışanlarına destek mesajları yayınlamışlardı.

Allah Rasulü Muhammed s.a.v’i tecavüzcü olarak resmeden terör dergisine, 2015 yılında Said ve Şerif  Kuaşhi kardeşler düzenlemiş olay ile ilintilendirilerek terör saldırısı olarak literatüre geçmişti.

’daki terör dergisine yapılan saldırıdan 5 kat daha fazla ölümün gerçekleştiği Yeni Zelanda’daki  saldırı için hiçbir dünya bir araya gelme mesajı yayınlamadı. Şehid için dünyanın hiçbir yerinde bir araya gelip aynı yürüyüş gerçekleştirilmezken batının iki yüzlülüğü bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Dünya’nın terör ve terörist olarak nitelediği aslında “”dan başkası değildi. Çünkü faili olan her bir saldırı dinle ilişkilendirilip verilirken Hristiyanların saldırıları geçiştirilerek “zihinsel özürlü” indirgemeleri ile sunuluyor. Dünyayı kontrol eden 4 medya organı neyi tekrar ederse halk kitleleri ona iman ediyor. Bu da Müslümanların kitleleri yönlendirmeye yarayan habercilik alanındaki zayıflıklarını ortaya koyan bir vesika…

Fetih Medya
Kaynak: Fetih medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.