‘Camilere yapılan saldırılar İslam düşmanlığının bir tezahürüdür’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Haziran 2019 | Salı 11:04

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun “’nın Bremen ve Kassel kentlerindeki camilere yapılan saldırılar, dünyada her geçen gün artan İslam düşmanlığının bir tezahürüdür.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Almanya‘nın Bremen ve Kassel kentlerinde camilere yapılan saldırıların, dünyada her geçen gün artan İslam düşmanlığının bir tezahürü olduğunu belirterek, “İslam karşıtlığıyla küresel düzeyde edilmediği takdirde barışı büyük tehditlerle karşı karşıya kalmaya devam edecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Altun, hesabından, Almanya’da hafta sonu iki camiye yönelik saldırılara ilişkin yaptı.

“Almanya’nın Bremen ve Kassel kentlerindeki camilere yapılan saldırılar, dünyada her geçen gün artan İslam düşmanlığının bir tezahürüdür.” ifadesini kullanan Altun, paylaşımında şu görüşlere yer verdi:

“İslam karşıtlığıyla küresel düzeyde mücadele edilmediği takdirde dünya barışı büyük tehditlerle karşı karşıya kalmaya devam edecektir. Batı dünyası ırkçılığın bir biçimiyle karşı karşıyadır. Bu ırkçılık rüzgarı her şeyden önce demokratik değerleri, kamusal alan bilincini ve küresel barış fikrini etmekte, ortak geleceğimize zarar vermektedir. Gelin el birliğiyle ırkçılığın tüm formlarıyla savaşalım.”

Kaynak: AA

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.