Bedran: Güvenliğin baskısına rağmen Batı Yaka’da direniş ruhu canlı.

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Mayıs 2018 | 13 Ramazan 1439 Pazartesi 11:05

İşgalci askerin direnişçilerin attığı taşla hayatını kaybetmesi üzerine konuşan Bedran: Güvenliğin baskısına rağmen Batı Yaka’da canlı.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Husam Bedran, Batı Yaka’da direniş ruhunun ’ne bağlı güçlerinin bütün baskılarına rağmen canlı olduğunu ve ilerlemeye devam ettiğini söyledi.

Bedran, Batı Yaka’da kılığına girerek saldırı düzenleyen askerlerden birinin, üzerine El-Em’ari kampında üstünden atılan taşla ağır yaralanması ve dün akşam da hastanede hayatını kaybetmesi olayıyla ilgili yaptığı açıklamada bu olayın direniş ruhunun Batı Yaka’da ilerlemeye devam ettiğini gösterdiğine dikkat çekti.

Husam Bedran, bugün (27 Pazar) yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İşgal altındaki Batı Yaka’da direniş son dönemde birçok eylem gerçekleştirdi. Özellikle silahlı eylemler gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra bölgeninin değişik beldelerinde işgalci güçlerle çatışmalar gündelik olaylar haline gelmiş durumdadır. O yüzden işgalci askerlerin buralara direnişçi gençlerle karşı karşıya gelmeden girmesine müsaade edilmemektedir.”

Bedran, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün başlamasından itibaren Batı Yaka bölgesinde de işgalci askerlerle Filistinli direnişçi arasında önemli çatışmaların vuku bulduğunu dile getirdi ve bu olayların Filistin Yönetimi’nin bütün baskılarına rağmen bölgede direniş ruhunun canlı tutulduğunun en açık göstergesi olduğunu vurguladı.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın