Ariana Hava Yolları’ndan reddiye.. Düşen uçak bizim değil

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Ocak 2020 | Pazartesi 20:16

Ariana Yolları, Gazne’de düşen uçağın şirkete ait olmadığını, uçaklarının normal seferlerine devam ettiğini bildirdi

Afganistan‘da düşen uçağın Ariana Hava Yollarına ait olmadığı bildirildi.

Ariana Hava Yollarından yapılan açıklamada, Gazne’de düşen uçağın kendilerine ait olmadığı vurgulanarak uçaklarının normal seferlerine devam ettiği belirtildi.

Gazne Valisi Vahidullah Kilimzey de basına yaptığı açıklamada, yerel saatle 13.10’da bir uçağın, vilayetin Deh Yek ilçesine bağlı Saduzey bölgesinde düştüğünü söyledi.

Uçağın Ariana Hava Yollarına değil, yabancı bir ülkeye ait olduğunu ve yandığı için üzerindeki yazıların okunamadığını ifade eden Kilimzey, düşme nedeninin teknik arıza olabileceğini kaydetti.

Gazne Emniyet Müdürü Ahmad Halid Vardak, daha önce yaptığı açıklamada, Ariana Hava Yollarına ait bir uçağının düştüğünü aktarmıştı.

Uçağın düştüğü bölgenin ’ın kontrolünde olduğu ifade edildi.

ordusu kazayı soruşturuyor

Bu arada, ABD ordusu, Afganistan’ın Gazne vilayetinde bir uçağın düştüğüne ilişkin haberlerin soruşturulduğunu bildirdi.

ABD Merkez Komutanlığı Sözcüsü Binbaşı Beth Riordan, yerel yetkililerin düştüğünü açıkladığı uçağın tipi ve nereye ait olduğunun henüz bilinmediğini söyledi.

Riordan, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Öte yandan sosyal medyada uçağın düştüğü bölgenin fotoğrafları paylaşıldı. Fotoğraflarda görülen parçaların, ABD ordusunun Afganistan’da gözlem için kullandığı uçağı E-11A’ya ait olabileceği belirtildi.

Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahit, muhabirine yaptığı açıklamada, ABD’ye ait uçağın militanları tarafından düşürüldüğünü ve uçakta bulunan ajanlarının tamamının öldüğünü iddia etti.

Kaynak: AA

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.