Abdurrezzak el-Mehdi’den halen birleşmekte ayak diretenlere mesaj

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Şubat 2017 | 16 Cemaziyelevvel 1438 Pazartesi 04:30

Muhalif kanatta yer alan ve devrimi vaaz ve nasihatleri ile destekleyen destekleyen hadis alimi Şeyh Abdurrezzak el-Mehdi birleşmekte ayak direten ve halen tarafından  pompalanan barış afyonuna kananlara nasihat etti.

“Birleşmek için neyi bekliyorsunuz?”

Bazıları yeni birleşmeyi alaya alıp dil uzatıyorlar ve (yeni) durumun düzene girmesinden korkuyorlar. Sanki saha iyi bir durumda mı? Onlara diyoruz ki: Getirin elinizde olanı.. Evet, suçlu bazı unsurlar bulunmakta ancak bunlar da Allah’ın izniyle durdurulacak. Doğrusu biz, sahayı mevcut durumundan kurtarmalıyız! Biz, ’u kaybettik. Şam’ın birçok toprağını ve ’i de kaybettik. O halde hala bizi bekleten şey ne? Ve eğer bu yeni birleşmeye karşı olanlardansanız, ile ’nın çözümünü bekliyorsanız böyle bir şey gerçekleşmeyecek. Ve maskara durumuna düştüğünüz zaman ’nin tamamıyla el değiştirmesi size dayatılmış olacaktır.

Abdurrezzak el-Mehdî, Şam’ın ileri gelen ilim ehli ve davetçileri Abdullah el-Muheysinî,  Muslih el-Ulyânî, Ebû Tâhir el-Hamevî, Ebû Haris el-Masrî ile birlikte  Heyet-i Tahriru’ş-Şam’a -( ŞÖH’e) katılmışlardı.

Fetih Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın