Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

ABD’de avlanmak için yapılan uçak yolculuğu 9 kişiye mezar oldu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Aralık 2019 | 7 Rebiülahir 1441 Çarşamba 09:08

’nin Güney Dakota eyaletinde Pazar günü küçük bir uçağın düşmesi ile ilgili yapılan açıklamada, hayatını kaybedenlerin aynı aileye mensup 4 kuşaktan 9 kişi olduğu belirtildi. Ayrıca uçakta bulunan kişilerin avlanmak için bu yolculuğa çıktığı ifade edildi.

hakkında ABD Taşımacılık Güvenlik Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, ABD’nin Güney Dakota eyaletinde 12 kişinin bulunduğu Pilatus PC-12 tipinde küçük bir uçağın Chamberlain havalimanından havalandıktan kısa bir süre sonra Brule ilçesinde bir mısır tarlasına düştüğü belirtildi.
Kyäni şirketinden yapılan açıklamada, şirketin kurucuları olan Jim ve Kirk Hansen kardeşler babaları Jim Hansen ile birlikte Güney Dakota’da bulunan Chamberlain şehrinden Cumartesi günü havalandıktan sonra parçalanan tek motorlu uçaktaydılar.
’in aktardığı habere göre, uçakta bulunan 3 kişi kazadan sağ kurtuldu.
Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Değerli kurucularımız Jim ve Kirk’i trajik bir kazada kaybettiğimizi duyurmaktan büyük bir üzüntü duyuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Gıda ve bakım ürünleri satan şirket, “Son , Kyäni ailesi için çok üzücü olmasına rağmen, Hansen ailesi, şimdi ve gelecekte bu şirketi yönetebilecek ve taşıyabilecek kadar güçlü bir kuracak kadar zekiydiler” açıklamasında bulundu.
Açıklamada, ailenin yolculuk sebebi net olarak belirtilmezken, ulusal bir haber merkezi ailenin avlanmak için yolculuğa çıktığını ve Hansenlerin av kıyafetleri içinde, ellerinde tüfekler taşıdıkları bir yayınladı. Yetkililer, kazanın koşullarına bağlı olup olmadığının kesin olmamasına rağmen, uçağın Cumartesi günü öğleden önce büyük bir fırtınasının ortasında kaldığını ifade etti.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.