Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

ABD Adana Konsolosluğu’nda çalışınca İslâm’a hakaret serbest mi ?

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Kasım 2019 | 22 Rebiülevvel 1441 Salı 15:37

ABD Konsolosluğu’nda çalışanların İslâm ve Müslümanlarla dalga geçip kaydına alarak sosyal medyada paylaşımı aynı mecrada tepki aldı

ABD Adana Konsolosluğu’nda çalıştığı iddia edilen personellerin, zemzem suyuyla dalga geçmesi, büyük tepki çekti.

ABD Adana Konsolosluğu’nda çalıştığı iddia edilen Türk personellerin, 31 Ekim’de Cadılar Bayramı kutlaması sırasında zemzem suyuyla dalga geçtikleri anlar sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı.

ABD Adana konsolosluğunda görevli @kalihorassong’un hikayesinde paylaştığı rezil videolar kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

31 Ekim’de Halloween (Cadılar Bayramı) kutlaması sırasında ABD Adana Konsolosluğu’nda çalıştığı iddia edilen Türk personellerin değerlerle dalga geçmesi büyük tepki çekti. Görüntülerde Halloween kutlamalarında genç elindeki zemzem suyunu göstererek, “Bunu içtikten sonra bütün günahlarınızdan arınıyorsunuz arkadaşlar. Bunu için arının, sonra hayatınıza bakın” diyor. Genç kadının yanındaki kültürünü yansıtan kıyafet giyen diğer arkadaşı ise alkollü içeceği içerek “Bunu da için” şeklinde konuşuyor.

Ayrıca alkol içen arkadaşına seslenen kadın, “Napıyorsun hacım ya elindeki ne? Alkol değil mi o zemzem suyu mu içiyorsun?” ifadelerini kullanıyor.

Sosyal medyada tepki gösteren vatandaşlar görüntüleri, “Terbiyesizlik” “Tek kelime ile rezalet” “Mankurtlar” olarak yorumladı.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.