AB Bakanı Çelik’te Avusturya’ya sert tepki!

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Haziran 2018 | 25 Ramazan 1439 Cumartesi 05:26

Bakanı Ömer Çelik ’nın camileri kapatma ve imamları dışı etme kararına üzerinden sert tepki gösterdi.

AB Bakanı Ömer Çelik şunları söyledi:

“Avusturya’nın camileri kapatma ve imamları sınır dışı etme kararı, ırkçılığın ve İslam düşmanlığının, Avusturya hükümetini nasıl esir aldığını gösteriyor.

Bu tip kararlarla asıl kendi toplumlarına zarar veriyorlar. Toplumlarını ırkçılık ve İslam düşmanlığı ile zehirliyorlar. Avusturya Başbakanı tüm ’ya zehir saçan kararlara imza atıyor.
İslam düşmanlığı yapan her karar demokrasiyi zehirleyen ırkçıların güçlenmesine açıyor. Avrupa’da bazı siyasiler İslam düşmanlığı yaparak kendi toplumlarına karşı ırkçılık tsunamisi üretiyorlar.
Geçmişte başka dinlerin mensuplarına karşı üretilen nefret siyaseti bugün Müslümanlara karşı üretiliyor. Elli ya da geriye gitsek, bugün Müslümanlara düşmanlık edenlerin o zamanların anti-semitik tipleriyle aynı olduğunu görürüz.
Bugün İslam düşmanlığı üretenlerin ideolojik babaları ve dedeleri geçmişte anti-semitizm üretiyordu. Bugünkü İslam düşmanlığı siyasetlerinin altında faşizmi ve anti-semitizmi gizliyorlar.
Avrupa’daki demokrat dostlarımız, İslam düşmanlığı yapanların esas amacının Avrupa değerlerini yok etmek olduğunu ve Avrupa toplumlarını ırkçılık zehiriyle zehirlemek olduğunu farketmeliler.
Ayrıca tüm dinlerin mensupları bu faşizm dalgasına beraber direnmeliler. Camileri alanlar, yeterince güçlenince havraları ve kendi mezheplerinden olmayan kiliseleri de alacaklar. Avrupa ırkçılık tarihi bunun ispatıdır.
Bu ırkçı politikalarla her tuğlası nefret siyasetinden yapılmış Berlin Duvarları inşa ediyorlar. Avrupa’yı nefret duvarları ile bölmek istiyorlar.

Bugün Avrupa’da camilere, havralara ve kiliselere beraber sahip çıkmak gerekiyor. Faşizme direnmenin yolu budur. Irkçılık zehirine karşı en güçlü panzehir demokratik dayanışmadır.
Nefret siyasetinden yapılmış yeni Berlin Duvarları inşa etmeye çalışanlara karşı, temelinde yeni köprüler inşa etmek gerekiyor.”

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın