Zorba kasırgası Yunanistan’da etkisini gösterdi!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Eylül 2018 | 19 Muharrem 1440 Cumartesi 16:33

birçok yerde kesintisine neden oldu. Meteoroloji merkezinin son değerlendirmesine göre Zorba’nın geçmeyeceği bölgeler Kuzey İon, Epir ve Batı bölgeleri olarak açıklandı.
Kasırgadan etkilenmeyeceğine inanılan Doğu Makedonya ve Trakya bölgeleri ise bu doğa olayıyla Pazar günü karşı karşıya gelecekler.
Kasırganın Attika bölgesine bugün öğleden sonra ulaşması bekleniyor.

AccuWeather’in deneyimli meteoroloğu T. Ros “Girit’in kuzey ve batı sahilleriyle ’ın güneyindeki adalarda çok belirgin bir şekilde baş gösterecek olan kasırganın ’nin güneybatı sahillerini de vurması bekleniyor” dedi.
Kasırganın noktasının Cumartesi öğleden sonradan Pazartesi’ye kadar süreceğine inanılıyor.
Pire ve Rafina limanlarından Oniki Adaya ve Kiklades Adalarına seferler iptal edildi, Saronikos Adalarına sefer yapan gemiler limanda bağlı kaldı. Rio-Antirio seferleri iptal edildi. Bu alışılmamış doğa olayı karşısında mekanizmasının hazır olduğu duyurdu.
Yunanistan’ın üzerinden Türkiye’ye geçmesi beklenen tropik kasırga, günü İon Denizi’nin doğusunda belirmeye başlamıştı.
Atina Meteoroloji Merkezi’nin açıklamalarına göre, günün ilerleyen saatlerinde Attika’nın güneyini ve güney doğusunu etkileyecek olan Zorba, Cumartesi öğle saatlerinde Yunanistan’ın güneybatısına kayacak ve Peloponez ile Girit´i saracak. Kasırga, Pazar günü Ege Denizi’ne, daha sonra da Türk sahillerine ulaşacak.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın