Zırhlı birlikler İdlib’e geçti! Son dönemin en büyük takviyesi oldu!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 2 Aralık 2018 | 24 Rebiülevvel 1440 Pazar 12:13

Türk Silahlı Kuvvetleri (),12 ayrı gözlem noktası kurduğu ve çatışmasızlık bölgesi ilan edilen ’nin İdlib kentine son ayların en büyük takviyesini gerçekleştirdi. ’ya ait 35 zırhlı personel taşıyıcı ile bazı zırhlı paletli araçların ’dan İdlib’e geçtiği bildirildi.

Fetih Medya

AKAR-ŞOYGU GÖRÜŞMESİNDEN SONRA

gazetesinden Uğur Ergan’ın haberine göre TSK’nın takviye gücü içinde yer alan araçlardan bazılarının İdlib’in güneyi, ’nın kuzeyindeki Morik’teki gözlem noktasına gittiği öğrenildi. Diğer takviye güçlerin başka gözlem noktalarına kaydırılabileceği, bazılarının da arazide başka görevler üstlenebileceği belirtildi. TSK’nın takviyesinin, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Rus mevkidaşı Sergey Şoygu arasında geçen hafta yapılan bir dizi görüşme sonrası gerçekleşmesi dikkat çekti.

Fetih Medya

ÖSO, HTŞ İLE ÇATIŞIYOR

İdlib içinde ılımlı Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurları ile  Tahrir eş-Şam (HTŞ) mensupları arasında çatışmalar yer yer devam ederken, de özellikle bölgenin güney kesimlerini tank ve çok namlulu roketatarlarla hedef alıyor. da hafta başında İdlib içinde gizlenen HTŞ’lilerin ’in batısına kimyasal saldırı düzenlediği gerekçesiyle bölge içindeki ÖSO güçlerini savaş uçaklarıyla vurmuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın