Yüzünü açmadığı için öldürülmüştü: Heşlemun’un katlinin üzerinden 3 sene geçti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Eylül 2018 | 13 Muharrem 1440 Pazar 04:35

’in şehrinde bir kontrol noktasında, yüzünü açmadığı için İsrail askerlerince katledilen Heşlemun’un ölümünün üzerinden üç sene geçti.

2015 yılının Eylül ayında, Filistin’in el Halil şehrinde İsrail güçlerince katledilen Heşlemun 18 yaşındaydı.

22 Eylül 2015 tarihinde, bir kontrol noktasında yüzünü açması istenen Hadil Heşlemun, bu isteği reddedince kurşunların hedefi olmuştu. Vücuduna sayısı 10’u aşan kurşunun isabet ettiği ifade edilen Heşlemun, olay yerinde kendisine hiçbir tıbbi müdahalede bulunulmadan uzun süre bekletildi. Bir süre sonra ise hayatını kaybetti.

Fetih Medya

İsrailli yetkililer Heşlemun’un bir bıçak taşıdığı ve saldırı gerçekleştirme niyetinde olduğunu iddia etseler de, iddiaya konu bıçağın sonradan bölgeye yerleştirildiği ifade edildi. 18 yaşındaki genç kızın saldırı hazırlığında olduğuna dair herhangi bir gerçek kanıt ise bulunmadı.

Heşlemun, İsrail kontrol noktalarında keyfi olarak öldürülen Filistinlilerden yalnızca bir tanesi. İsrail, bu şekilde öldürdüğü birçok Filistinlinin “bıçak taşıdığı” iddiasıyla ölümlere kazandırmak istiyor.

Fetih Medya

Yüzünü açmayı reddettiği için vurularak öldürülen 18 yaşındaki genç , yine de uluslararası kamuoyunda isminden pek fazla söz ettiremedi. Heşlemun, dünyanın unuttuğu kayıplardan biri olarak istatistiklere geçti. Ancak ismi hiçbir zaman hakları taleplerine dair bir olmayı “başaramadı.”

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın