Yusuf: İşgal güçleri öğrencilerin morallerini bozmaya çalışıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Mart 2019 | 7 Recep 1440 Perşembe 21:00

Birzeit Üniversitesi öğrencilerinin gözaltına alınmalarını değerlendiren : İşgal öğrencilerin morallerini bozmaya çalışıyor.

İslami Direniş Hareketi ()’ın ’daki önde gelen liderlerinden Hasan Yusuf işgal güçlerinin dün gece Birzeit Üniversitesi öğrencilerini gözaltına almasının önümüzdeki ay yapılması planlanan seçim öncesi öğrencilerin morallerini bozmayı hedeflediğini söyledi.

Öğrencilerin gözaltına alınmasını değerlendiren Hasan Yusuf, konuyla ilgili bugün (14 Mart Perşembe) bir bildiri yayınladı. Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride işgal güçlerinin amacına ulaşamayacağı kaydedildi.

Yusuf, öğrencilerin işgal güçlerinin kötü niyetli planlarına karşı koyacak güce ve bilince sahip olduğunu ifade etti.

İşgal güçlerinin geçtiğimiz yıllarda da İslami Kitle Öğrenci Grubu’nu aldığını belirten Yusuf, öğrencilerin sabır ve sebat gösterdiklerini ve tüm zorluklara rağmen yollarında yürümeye devam ettiklerini bildirdi.

Yusuf, işgal güçlerinin Batı Yaka’da her gün gerçekleştirdiği baskınların Filistin halkının azmini kıramayacağını ve onu özgürlük yolundan döndüremeyeceğini ifade etti.

İslami Kitle Öğrenci Grubu’na ve Filistin üniversitelerindeki tüm öğrencilere seslenen Yusuf, Filistin’e ve haklı davasına faydalı olmak için daha çok çalışmalarını istedi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.