Yunanistan’dan Türkiye’ye karşı tehlikeli adım

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Ekim 2018 | 19 Safer 1440 Pazar 20:30

, tatbikat amacıyla AH-64 Apache saldırı helikopterlerini Güney Kıbrıs Rum Yönetimi/Lakadamya bölgesine indirdi.

 

Yunan Fileleftheros’un haberine göre, Yunan Apache’lerin İsrail’de ittifakla icra edilen tatbikat dönüşünde, Güney tarafına giderek Lakadamya’da istasyon yaptıklarını belirtti. Helikopterlerin görüntülerinin ise Lakadamya’da çekildiğini bildirdi.

Yunan Apache’lerinin Güney Kıbrıs’taki varlığının “bölgede geliştirilmekte ve tamamen ’ye karşı olan iş birlikleri konusunda Türkiye’ye -diplomatik bir sayıldığı” ifade edildi.

Yunanistan’ın Ege Denizi’nde karasuları genişliğini 12 mile çıkarmak istemesi, iki ülke arasında suları 23 yıl sonra yeniden kaynama noktasına çıkardı. Bu gergin durum, iki ülke basınına da yansıdı. Yunan sitesi Enikos ve Real News gazeteleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ’ı kastederek “Sultan çıldırdı” başlığını attılar. Türkiye’nin 12 mil dayatmasını kabul etmeden yayınladığı Ege ve Akdeniz haritalarını ele alan Enikos, “, uluslararası hukuku hiçe saymaya devam ediyor. Doğu Akdeniz’de uluslararası sularda yasadışı olarak doğalgaz arayan Türkiye, şimdi de neredeyse Girit kıyılarına kadar hak iddia ediyor. ’nın uluslararası kurallara hiçbir saygı duymama geleneği sürüyor” ifadeleri kullanıldı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın