YPG’nin işbirlikçisi Suriye’den tehdit etti: İskenderun’u ve Hatay’ı geri verin!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Eylül 2016 | 8 Zilhicce 1437 Cuma 19:41

’ye karşı kurulan örgütten küstah açıklamalar: “ Cerablus’tan çıksa ve Hatayile İskenderun’u bize verse, ile aramızda herhangi bir sorun olmaz. Sorun çözülür”

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ YOK ETMEK İÇİN BİR SEBEP DAHA

’de terör örgütü ’nın uzantısı öncülüğündeki kontrolünde olan Tel Rıfat kasabasında Türkiye’ye karşı ‘ Ulusal Direnişi’ adıyla bir grup kurulduğu duyurulmuştu. Açıklamayı yine bir SDG üyesi yapmış, “Türk işgaline karşı mücadele edeceğiz” demişti.

Sputnik’in haberine göre, o örgüt yeni bir yaptı. Örgütün Genel Sekreteri sıfatıyla yapan Reza Hido, Sputnik’in haberine göre bu kez, Halep bölgesinde kurulduklarını, PYD ve PKK ile bağlantılarının olmadığını savundu.

VE İSKENDRUN’U ÖZGÜRLEŞTİRECEKLERMİŞ

Türkiye’nin Hatay ili ile ona bağlı İskenderun ilçesinin Suriye toprağı olduğunu öne süren Hido, şöyle devam etti:

“Türkiye Cerablus’a girerek Suriye toprağını etti. Bunu kabul etmiyoruz. Biz Cerablus ve İskenderun’u özgürleştireceğiz. Hatay ve İskenderun Suriye toprağıdır. Türkiye İskenderun ve Hatay’dan çekilmeli. Buralar tekrar Suriye’nin olmalıdır. Bu sorun çözülmelidir. Biz razı değiliz oraların Türkiye’nin elinde olmasına. İskenderun ve Hatay’ın Suriye topraklarına dahil olması için büyük bir mücadele vereceğiz. Türkiye Cerablus’tan çıksa ve Hatay ile İskenderun’u bize verse, Türkiye ile aramızda herhangi bir sorun olmaz. Sorun çözülür. Türkiye bize yakındır, komşumuzdur.”

İlgilinizi Çekebilir:  Fetih’ Hareketi ve Halk Cephesi, Kahire’de bir araya geldi

HATAY VE İSKENDERUN İÇİN GÖRÜŞMEYE HAZIRLARMIŞ!

Hido, Hatay ve İskenderun’la ilgili şöyle dedi: “Terör örgütleri Suriye’den çıkarılmalıdır., ve Fetih Ordusu Suriye’den çıkartılmazsa Suriye demokratikleşemez. Biz terör örgütlerine karşı mücadele edeceğiz. ve ABD ile de görüşmeye hazırız. İskenderun ve Hatay’ın Suriye topraklarının sayılması için görüşmelerde ülkelerle diyaloğa hazırız.”

Haber 7

Gereksizse Sil