YPG/PKK çocukları kalkan olarak kullanıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Mart 2018 | 1 Recep 1439 Pazar 21:09

’de bölücü terör örgütü /’nın zulmünden kaçarak Türkiye’ye gelen Esma Harma, “13 yaşından büyük çocuk ve gençleri zorla altına aldılar. Katılmak istemeyenlere yaptılar. ’ya katılmak istemediği için çoğu çocuğun annelerine sarılarak ağladığını gördüm” dedi.

 

Mart 2011’de başlayan nedeniyle birçok aile yurdundan ayrılmak zorunda kaldığı ’de, 6 çocuklu Harma ailesi de terörün zulmünden kurtulmak için 6 ay önce Türkiye’ye sığındı.

 

Harma ailesi, Ankara’nın Altındağ ilçesindeki Solfasol Mahallesi muhtar Salim Ahmet Yurtlu ve yardımsever Sadettin Karagöz’ün yardımıyla tuttukları bir eve yerleşti. Baba Harma, ailesini bıraktıktan sonra savaşmak için Afrin’e döndü. Ankara’da kalan anne ve 6 çocuğu ise zorlu yaşam koşullarında ayakta kalmaya çalışıyor.

 

“13 yaşından büyük çocukları silah altına aldılar”

 

Anne Esma Harma,  iç savaştan önce Afrin’de düzenli bir hayatları olduğunu, eşi ve çocuklarıyla mutlu bir hayat sürdürdüklerini anlattı.

 

Savaşın çıkmasının ardından tüm düzenlerinin alt üst olduğunu belirten Harma, YPG/PKK’lı teröristlerin bölgelerine gelmeye başladığı günden itibaren korku dolu anlar yaşadıklarını dile getirdi.

 

Teröristlerin Afrin’e gelir gelmez tüm mahalle ve sokakların stratejik yerlerine hendekler açmaya başladıklarını anlatan Harma,”13 yaşından büyük çocuk ve gençleri zorla silah altına aldılar. Katılmak istemeyenlere işkence yaptılar. YPG/PKK’ya katılmak istemediği için çoğu çocuğun annelerine sarılarak ağladığını gördüm.” diye konuştu.

 

YPG/PKK’lı teröristlerin kadınlara işkence ve kötü muamele yaptığını anlatan Harma, “Kadınları kendine eş yapmak istediler. Kadınlar bunu kabul etmedi. Çoğu teröristler tarafından tecavüze uğradı. Bu anların hiçbirini unutamıyorum.” dedi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın