‘YPG, İncirlik’te darbeci askerlerle görüştü’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Ekim 2016 | 26 Muharrem 1438 Perşembe 11:07

Washinton Post, terör örgütü ’nın ’deki uzantısı denetimindeki ’nden bir heyetin İncirlik’te darbeci askerlerle görüştüğünü ileri sürdü.

Washington Post yazarı ABD’li gazeteci David Ignatius, “, ABD’ye neden güvenmemesi gerektiğini biliyor” başlıklı makalesinde, ABD’nin ’daki savaş taktiklerini eleştirdi.

ABD’nin, Ortadoğu’da yerel güçler ile vekalet savaşı yürüttüğünü, şartlar ve bölgesel siyaset değiştiğinde ise yerel güçleri başından atmak gibi kötü bir alışkanlığı olduğunu belirten Ignatius, ABD’nin bu “önce ayartma, sonra terk etme” özelliğinin hiç sevilmediğini ve bu nedenle de Ortadoğu’da ABD’ye güvenilmediğini ifade etti.

ABD’nin , , ve başka yerlerde kendi adına riskler alan güçlerin arkasında durmadığını kaydeden Ignatius, şimdi ise ile mücadelede ABD’nin en iyi müttefiki YPG’yi yarı yolda bıraktığını ve Ortadoğu’da ABD ile müttefik olmanın tehlikeli olabileceğini belirtti.

İlgilinizi Çekebilir:  TSK'nın vurduğu rejim milisleri Afrin yolundan geri döndü

“YPG, İncirlik’te darbeci askerlerle görüştü”

Makalede, ABD’nin ’nin terör örgütü PKK ile mücadelesini de ustalıkla idare etmeye çalıştığı ancak başarısız olduğu görüşüne yer veren Ignatius, YPG denetimindeki Suriye Demokratik Güçleri’nden bir heyetin İncirlik’te darbeci askerlerle görüştüğünü iddia etti.

Ignatius, “ABD, mayıs ayında Münbiç operasyonundan önce, YPG denetimindeki Suriye Demokratik Güçleri’nden (SDG) bir heyeti İncirlik Hava Üssü’ne getirdi ancak Türk ve Kürtler arasındaki farklılıkları çözme çabası girişiminin ardından işe yaramadı. SDG ile görüşen generaller şimdi girişimiyle nedeniyle tutuklu.” ifadelerini kullandı.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın