YouTube videolarını internetsiz izleme dönemi başladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Şubat 2017 | 19 Cemaziyelevvel 1438 Perşembe 22:26

Mobil kullanıcıların yıllardır beklediği bir özellik olan çevrimdışı kullanımı, artık Go ile mümkün.

Son dönemde mobil kullanımı, akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle orantılı bir şekilde artış gösteriyor.

Özellikle YouTube, başta müzik olmak üzere her çeşit videoyu bünyesinde barındırmasıyla kullanıcıların 1 numaralı tercihi oluyor.

Lakin, yıllardır YouTube videolarını kaydedip, çevrimdışı izleme imkanımız olmuyordu. Günümüz mobil internet kotalarını göz önüne aldığımızda oldukça sıkıntılı olan bu durum artık YouTube Go ile sona eriyor.

Geçtiğimiz yıl tarafından ’da gerçekleştirilen etkinlikte şirketin CEO’su Sundar Pichai, Youtube’da yer alan videoları çevrimdışı izleme imkanı sunan YouTube Go’nun duyurusunu gerçekleştirmişti.

İlgilinizi Çekebilir:  İran'ı karıştıran kitap! Ruhani çok kızacak

Kullanıcıların sürekli izlemekte olduğu videoları veri tasarrufu sağlamaları için kaydetmelerine olanak tanıyan Youtube Go, böylece indirdiğiniz videoları daha sonra internete bağımlı kalmadan izlemenizi sağlıyor.

Youtube’da yer alan herhangi bir videoyu indirmeden önce hangi kalitede kaydetmek istediğinizi size soran ve telefonunuzun hafızasında kaplayacağı alanı size bildiren Youtube Go uygulamasının, SD Kart’a kayıt imkanı da bulunuyor.

Tabi bu fonksiyonların yanında, indirilen videoların Google’ın özel sıkıştırma algoritması aracılığı ile uygun bir boyuta indirgendiğinin altını çizelim.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , ,

Bir Yorum Yazın