Yemen’de koalisyon güçleri ‘yanlışlıkla’ sivilleri vurdu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Haziran 2018 | 13 Şevval 1439 Çarşamba 04:02

-Ülkede, öncülüğündeki güçleri tarafından Hudeyde kentinde düzenlenen ‘hatalı’ sonucu 9 sivil öldü, 11’i yaralandı

’de, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından Hudeyde kentinde düzenlenen “hatalı” saldırıda 9 sivilin hayatını kaybettiği, 11 sivilin yaralandığı bildirildi.

kaynaklardan alınan bilgiye göre, koalisyon güçlerine mensup uçaklar, kentin Cerrahi ilçesinin kuzeyinde bulunan Husilere ait yakınlarındaki sığınmacı sivilleri taşıyan bir aracı hedef aldı. Saldırıda 9 sivilin yaşamını yitirdiği, 11’inin ise yaralandığı kaydedildi.

Saldırıda militanların bulunduğu kontrol noktasının hedeflendiği ancak “yanlışlıkla” yakınlarındaki sığınmacı sivilleri taşıyan aracın vurulduğu belirtildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Taliban'dan Endonezya'ya resmi ziyaret

Ayrıca Husi militanlarının sivilleri taşıyan ve araçları kullanması nedeniyle güçleri ile koalisyon güçlerinin ayrım yapmakta zorlandığı aktarıldı.

Koalisyon güçlerinden ise olaya ilişkin herhangi bir yapılmadı.

Hükümet güçleri, Hudeyde kenti ve limanını Husilerden almak için 13 Haziran’da koalisyon güçlerinin desteğiyle operasyona başlamıştı. Bu kapsamda ilerleyişini sürdüren hükümet güçleri, 19 Haziran’da Hudeyde Uluslararası Havalimanı’nın tamamında kontrolü sağlamıştı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın