Yemen El Kaidesi’nden Kayfa Katliamı beyanatı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 31 Ocak 2017 | 3 Cemaziyelevvel 1438 Salı 16:47

Yemen El Kaidesi ’nin ’nın Kayfa Bölgesine düzenlemiş olduğu saldırıya ilişkin yaptı. Açıklamanın metnini ilginize sunuyoruz:

 

“Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’adır. Nebilerin ve resullerin en şereflisi olana salat ve selam olsun.

 

Amerikan güçleri Kayfa bölgesine gerçekleştirdiği indirmeden sonra, şehrin ortasında Yemenli üzerinde daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde aralarında birçok kadın ve çocukların da bulunduğu korkunç bir gerçekleştirmiştir. Şöyle ki Amerikan askerleri soğukkanlılıkla çocuk ve kadınlar üzerine ateş açmıştır. Polis köpeklerinin ölü cesetleri karıştırmak için bırakılması ise Amerikalıların insanlık değerlerinden ne kadar uzaklaştıklarını göstermektedir.

 

Bizler buradan, haçın koruyucusu Amerika’nın eliyle şehid düşen kardeşlerimiz dolayısıyla tüm Müslüman kardeşlerimize taziyelerimizi sunuyoruz. Özelde ise İslam’a ve cihada vermekten bir an geri durmayan izzetli Kayfa halkına taziyelerimizi sunuyor ve onlara diyoruz ki: Almak da vermek de Allah’a aittir. Onun katında her şey belirli bir ölçü iledir. Üzülmeyin, ümitsizliğe kapılmayın. Şehidleriniz sizin ve tüm Müslümanların iftiharıdır. Onlar, Allahu Teâlâ’ya gönderdiğiniz şerefli elçilerinizdir.

 

 

Bu hain saldırının yeni seçilen Amerikan başkanı Turamp’ın yönetime gelmesinden çok kısa bir süre sonra gelmesi, Amerika’nın hala yeryüzündeki mazlumlara karşı cürüm sancağını taşıdığını ve Amerika’nın Müslüman halkları hedef almada hiçbir gerekçe olmadan en çirkin şekillerle kadınları ve çocuklara saldırılar düzenleyeceğini dünyaya daha fazla pekiştirmek içindir. Bu gün Yemen’de olan, uzun zamandan beri Amerika’nın desteklediği Yahudilerin elleriyle ’deki kardeşlerimizin başına gelenlerle aynıdır. Bu gün Yemen’de olan, Afganistan, Veziristan ve ’taki kardeşlerimizin başına gelenlerin küçük bir parçasıdır. Bunlar, İslam hürriyetini ve şeriatın adaletini isteyen her şerefli ve onurlu Müslümanı kapsayan bir kinin sevk ettiği suçlar ve cürümler silsilesidir. Allahu Teâlâ doğru söylemiştir: “Eğer güç yetirirlerse sizi dininizden döndürünceye kadar sizinle savaşmayı sürdürürler.” (Bakara: 217)

 

 

Bu saldırının Kayfa bölgesine düzenlenmesinin nedeni, aylardan beri özel olarak Beyda velayetindeki mücahidleri hedef alan Amerikan saldırılarının bir devamı olmasıdır. Şöyle ki, Amerika bu bölgeyi mücahidlerden boşaltarak mücahidlerin iki senedir saldırılanı durdurdukları Husilerin bölgeyi kontrollerine almalarını sağlamaktadır. Olayları takip edenler, bunun Amerika ile arasında açıktan karşılıklı bir dayanışma olduğunu çok net görebilirler. Şöyle ki, Amerika hava bombardımanını üstlenirken karadan mücahidlerin ribat tuttukları bölgelerde ilerlemeye çalışmaktalar. Geçen iki sene boyunca Şebve’de bulunan Redâ ve Mefrak Said bölgelerinde bu durum defalarca tekrarlanmıştır. Tüm bunlar Amerikalıların Husilere yardım ve onları bölgeye yerleştirme niyetlerini ortaya koymaktadır.

 

İlgilinizi Çekebilir:  Netanyahu: Arap ülkeleriyle aramızda olumlu gelişmeler yaşanıyor

 

Bizler buradan tüm mekânlardaki Müslüman kardeşlerimizi temin ederiz ki, Amerikan saldırıları ve bu ilerleme Allah’ın yardımıyla mücahidleri saldırganı def etme ve onlara karşı savaşma görevlerini yerine getirmekten engellemeyecektir. Amerika’nın yaptığı bu türden ahmaklıklar, mücahidlerin Yemen’in farklı bölgelerinde bulunan kardeşleri ve şerefli kabileleri içerisindeki varlıklarını daha fazla kökleştirecektir. Kana karşılık kan, yıkıma karşı yıkım. Allah’ı şahit tutuyoruz ki, damarlarımızda kan aktıkça hiçbir Müslümanı yüzüstü bırakmayacağız.

 

 

Bu acı olayla birlikte Müslümanları, bu başarısız operasyonda Amerikan askerlerinin mücahidlerin sert darbelerini tatmalarıyla müjdeliyoruz. İslam kahramanları ve Kayfa evlatları onlara karşı koydular, iki saat boyunca çatıştıktan sonra –düşmanın da itirafıyla- bir Apachi helikopteri düşürüldü. Bazı askerler öldürülürken bazıları da yaralanandı ve Amerikalılar zillet, utanç ve çirkin suçlarıyla geri döndüler. Kin ve nefretlerinin tümünü merhametsiz ve şefkatsiz bir şekilde çocukların ve kadınların üzerine boşalttılar. Daha henüz beşikte olan iki çocuğu yakmaları, cürümlerinin ve intikamlarının çirkinliğinin ne boyuta vardığını göstermektedir.

 

 

Bizler dünyanın tüm bögelerindeki samimi medyacıları, aktivistleri, hukukçuları ve özgür kimseleri bu son indirmede Amerika’nın cürmünü ispat eden fotoğrafları yayınlamaya çağırıyor ve bu çirkinlikleri ortaya dökmeye teşvik ediyoruz. Bu türden cürümlerin kamuoyuna açılması, saldırganı engellemeye katkı sağlamaktadır.

 

 

Haçın koruyucusu Amerika’ya diyoruz ki, sizler bu cürümlerinizle Müslüman halkların üzerinizdeki nefretini artırmaktan başka bir şeye katkı sağlamıyorsunuz. Bu eylemlerinizle mücahidleri size karşı savaşa ve sizi yıpratmaya daha fazla ısrarlı hale getiriyorsunuz. Savaş, göreceklerinizdir, duyduklarınız değil.

Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’adır.”

29 / 01 / 2017

Arap Yarımadası Kaidesi Tanzimi

Mütercim: Muhammed Atta

Fetih Medya – Özel Haber

Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın