Yayın dünyasına yeni bir soluk yeni bir dergi: Teşvik

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018 | 25 Rebiülahir 1439 Cuma 13:12

Tevik dergisi İslam Coğrafyasının dertleriyle dertlenen ve okuyucuya doğru bilgi ve analiz sunabilmeyi hedefleyen bir dergi. Davet ve teşvik ettiği şey ise, Allah Rasulü’nün emrolunduğu şeyden başkası değil…

“Ey peygamber, mü’minleri savaşa teşvik et.” (Enfal / 65)

Teşvik Dergisi 15 Ocak’ta ilk sayısıyla yayında…

Genelde tüm dünya özelde ise İslam coğrafyası etrafında gelişen hadiseleri ele alan ve profesyonel tasarımıyla öne çıkan Teşvik Dergisi, 15 Ocak itibariyle www.tesvikdergisi.com  adresinden yayına girecek. Dergi web sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Medya okurlarına has olarak derginin ilk sayısının editör yazısını sizinle önce biz paylaşıyor:

Bismillahirrahmanirrahim…

Her meclisin, her hamlenin, her adımın olduğu gibi, bizlere bu amelimizin de hakkı olan besmele-i şerifi söyleten yüce Allah’a hamd ederiz. Kendisinin yolunu, göğün bereketinin yeri bembeyaz karla boyadığı bir diyarda yolumuzu kaybetmemek için izlediğimiz rehberi izler gibi, adım adım, usve-i hasene ile takip ettiğimiz Resulullah’a (sav), ailesine ve ashabına ise salat ve selam ederim. İz bırakan her canlının izinin birbirine karıştığı, devletsiz kalmış İslam Ümmetinin çığlıklarının her gün ziyadeleşecek bulutlara yükseldiği, insanı insan yapan erdemlerin yerini batı popularizminin devraldığı şu fetret döneminde, bir nebze de olsa ümmetimizi vasat olana tevcih etmek için bu çalışmamızı başlattık. Yüce Allah’tan temennimiz, amelimizi bereketlendirmesi ve bu bereketten doğan faydanın emeği geçen tüm müslümanlara ecir olarak dönmesidir.

Malum olduğu üzere, genelde tüm dünya, özelde ise Ortadoğu İslam coğrafyası, Batı aleminin baskın, sömürgeci, zâlim ve adaletten baîd muhasarası altında inim inim inlemektedir. Bu durumun bu hale gelmesi nasıl ki ilmin itibarsızlaştırılıp, cehaletin yaygınlaştırılması tariki ile gerçekleştirildiyse, hastalığımızın tedavisi de bu tarikin aksi yönde devirdaim etmesi ile mümkündür. Bu halde doğru olan, cehaletin ve karanlığın itibarsızlaştırılıp, ilmin ve doğru rivayet zincirlerinin yaygınlaştırılmasıdır. Bu hamle ancak Ehli Sünnet ve’l Cemaat akidesi etrafında toplanan ümmetin, fırkalara ayrılmasına izin vermeden furuattaki ihtilafların görmezden gelinmesi ile mümkündür. Bu zamana kadarki telif ve mecelle çalışmalarımızda her daim ümmete bu doğru üzerinden yayın yaptık. Allah’ın izniyle bu dergimizde de bu menheci devam ettireceğiz. Var olan tüm iyilikler Allah’tan, tüm kötülükler ve hatalar ise bizlerin nefislerindendir.

Fetih Medya

Fetih Medya – Özel

İlgilinizi Çekebilir:  İran: Füzelerimizin menzilini artırma niyetimiz yok

 

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın