Yahudi Yerleşimciler Musafir Yatta’da Filistinlilere ait tarım ürünlerini yaktı 

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Mart 2018 | 25 Cemaziyelahir 1439 Salı 19:13

’un güneyinde çiftçilere saldıran ​ Musafir Yatta’da Filistinlilere ait ürünlerini yaktı.

Yahudi yerleşimciler dün (12 Mart Pazartesi) El-Halil’in güneyindeki Musafir Yatta bölgesinde yaklaşık 30 dönümlük bir arazide ekili kışlık ürünleri yaktı.

El-Halil’in güneyindeki Irkçı Ayrım Duvarına Karşı Direnişi Komiteleri Koordinatörü Ratib El-Cubur, Ma’on Yahudi Yerleşkesi sakini bir grup yerleşimcinin yerleşke yakınlarındaki Hılletu’l-Adra bölgesinde tarım ürünlerini ateşe verdiğini söyledi.

Yakılan arazinin ve ürünlerin Eş-Şevahin ailesine ait olduğunu belirten El-Cubur, çiftçilerin ve çobanların kışın hayvanlarını yakılan ürünlerle beslediklerini bildirdi.

İşgal güçlerinin ayrıca Musafir Yatta’daki Susya bölgesinde havadan Filistinlilerin evlerinin ve çadırlarının görüntülerini aldığı belirtildi.

Öte yandan Yahudi yerleşimcilerin dün Nablus’un güneyindeki Havara beldesinde arazilerinde çalışmakta olan çiftçilere saldırdığı ifade edildi.

’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimi dosyasını takipten sorumlu Gassan Dağlas, Yitzhar Yahudi Yerleşkesi sakini yerleşimcilerin Havara’nın kuzeyindeki Et-Tayra bölgesinde ekim yapan çiftçilere saldırdığını söyledi.

Dağlas, Yahudi yerleşimcilerin ayrıca çiftçilerin traktörlerini hedef aldığını ve traktörleri tahrip etmeye çalıştığını bildirdi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın