Yahudi yerleşimciler İbrahim El-Halil Camii’ne i̇şgal rejimi bayrağı astı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Nisan 2018 | 1 Şaban 1439 Salı 12:43

İşgal güçleri himayesinde eden  İbrahim El-Halil ’ne i̇şgal rejimi bayrağı astı.

İşgal güçleri eşliğinde hareket eden Yahudi yerleşimciler Batı Yaka’nın El-Halil kentindeki üzerine bayrağı astı.

El-Halil kentindeki İslami Vakıflar Dairesi Müdürü İsmail Ebu Halave, askerleri korumasında hareket eden bir Yahudi yerleşimcinin İbrahim El-Halil Camii’nin terasına ve batı duvarına işgal rejimi bayrağı astığını söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin bayrakları Filistinlilerin Büyük Felaket (En-Nekbe) kabul ettikleri ve işgalcilerin Bağımsızlık Günü olarak kutladıkları işgal rejiminin kuruluş yıldönümünün yaklaşması dolayısıyla astıkları ifade edildi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Ebu Halave, İbrahim El-Halil Camii’ne işgal rejimi bayrağı asılmasının işgalcilerin camiye tümüyle el koyma ve camiyi Yahudileştirme çabaları kapsamında gerçekleştirildiğini bildirdi.

Ebu Halave, İbrahim El-Halil Camii’ne işgal rejimi bayrağı asılmasının camiyi 2017 yılında Dünya Kültür Mirası listesine alan ’ya ve karar lehine oy kullanan devletlere anlamına geldiğini söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin İbrahim El-Halil Camii’ne baskınlarının günlük hale geldiğini belirten Ebu Halave, işgalcilerin Yahudi bayram günlerini baskınlarını yoğunlaştırmak için istismar ettiklerine dikkat çekti.

Kaynak fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın