Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Yahudi yerleşimciler Filistinlilerin zeytinlerini çaldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Kasım 2019 | 8 Rebiülevvel 1441 Salı 16:34

yerleşimciler, altındaki Batı Şeria’da Filistinlilere ait 400 ağacının mahsulünü çaldı.

Yahudi yerleşimciler, işgal altındaki Batı Şeria’da Filistinlilere ait 400 zeytin ağacının mahsulünü çaldı.

Batı Şeria’nın kuzeyindeki kentine bağlı Lubben Beldesi Belediye Başkanı Samir Uveys, muhabirine yaptığı açıklamada, yakınlarındaki Alei Zahav yerleşim birimi sakini bir Yahudi yerleşimcinin Filistinli Nubani ailesine ait 400 zeytin ağacının mahsulünü çaldığını söyledi.

Zeytin ağaçlarının Yahudi yerleşim birimi yakınında olduğunu ve sahiplerinin ancak İsrail makamlarından izin alarak kendi arazilerine girebildiğini aktaran Uveys, şunları kaydetti:

“Nubani ailesi, bir süre önce yaptığı izin başvurusuna ancak bugün cevap alabildi. Arazilerine girdiklerinde mahsullerinin tamamının çalındığını gördüler. , çalınan mahsulden yaklaşık 700 kilogram zeytinyağı elde etmeyi planlıyordu.”

İsrail makamlarının Yahudi yerleşimcilere yardım ettiğini ve onlara koruma sağladığını söyleyen Uveys, Yahudi yerleşimcileri “” ile suçladı.

İsrail makamları, arazi sahiplerinin yıl boyunca buraya girmelerini izne bağlıyor ve topraklarını denetlenmelerini engelliyor. Bu durum, söz konusu arazileri Yahudi yerleşimciler için bir hedef haline getiriyor.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.