Yahudi yerleşimciler Filistinlilere ait araçların lastiklerini tahrip etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2019 | 7 Zilkade 1440 Çarşamba 19:21

Ramallah’ın batısındaki Deir Kaddis beldesinde Yahudi Filistinlilere ait araçların lastiklerini tahrip etti.

Yahudi yerleşimciler bu (10 Temmuz Çarşamba) erken saatlerde Ramallah’ın batısındaki Deir Kaddis beldesine düzenleyerek otomobillerin lastiklerini tahrip etti ve duvarlara ırkçı sloganlar yazdı.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, Yahudi yerleşimciler dün Deir Kaddis beldesine baskın düzenledi.

, Yahudi yerleşimcilerin belde sakinlerine ait birçok aracın lastiklerini tahrip ettiğini ve Mahmud Kadduse’nin öldürülmesini isteyen sloganlar yazdığını söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin Kadduse’yi yerleşimci bir kadına tecavüz etmekle suçladıkları fakat mahkemesinin Kadduse’nin suçsuz olduğuna karar verdiği belirtildi.

“Bedel Ödetme” adlı çete fanatik Yahudi yerleşimcilerden oluşuyor ve Filistinlilerin yaşadığı beldelere ve köylere baskınlar düzenliyor.

İşgal güçleri himayesinde Yaka’da estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Fanatik Yahudi yerleşimcilerden oluşan çete, daha önce de ve Kudüs’te benzer birçok saldırıları gerçekleştirmiş, saldırıya maruz kalan bölgelerde çok sayıda kamerası bulunmasına rağmen işgal güçleri her seferinde saldırıların faillerinin bulunamadığını iddia etmişti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.