Yahudi Yerleşimciler Filistinli çiftçiyi arazisinden kovdu.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Mart 2018 | 25 Cemaziyelahir 1439 Salı 19:22

İşgal himayesinde estiren ​Yahudi Yerleşimciler çiftçiyi arazisinden kovdu.

Yahudi yerleşimciler bugün (13 Mart Salı) El-Halil’de Filistinli bir çiftçinin arazisine gitmesine engel olarak yeniden gelmesi halinde çiftçiyi öldürmekle tehdit etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgiye göre, El-Halil’e bağlı Tel Er-Remide bölgesinde kurulu Yahudi yerleşkesi sakini bir grup yerleşimci Filistinli Velid Eş-Şerif’e ait araziye düzenledi.

Baskın sırasında Filistinli çiftçinin arazisinde çalışmakta olduğu ve başlarında fanatik Yahudi Baruch Marzel’in bulunduğu yerleşimcilerin Eş-Şerif’i güç kullanarak arazisinin dışına çıkarttıkları belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan Velid Eş-Şerif, “Baruch Marzel beni silah tehdidiyle ve zorla arazinin dışına çıkardı. Araziye tekrar dönersem ateş edip öldüreceğini söyledi” dedi.

Filistinli Yahudi yerleşimcilerin bir süre önce evinin çatısına gözetleme noktası kurduklarını ve sabah- hareketlerini sınırladıklarını, şimdi de arazisine girmesine izin vermediklerini söyledi.

İşgal güçleri tarafından korunan Yahudi yerleşimciler ’da terör estirerek sık sık Filistinlilerin evlerine, araçlarına ve tarım arazilerine saldırıyor.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın