Yahudi Yerleşimciler Filistinli çiftçiyi arazisinden kovdu.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Mart 2018 | 25 Cemaziyelahir 1439 Salı 19:22

İşgal himayesinde terör estiren ​ Filistinli çiftçiyi arazisinden kovdu.

Yahudi yerleşimciler bugün (13 Mart Salı) El-Halil’de Filistinli bir çiftçinin arazisine gitmesine engel olarak yeniden gelmesi halinde çiftçiyi öldürmekle tehdit etti.

Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgiye göre, El-Halil’e bağlı Tel Er-Remide bölgesinde kurulu Yahudi yerleşkesi sakini bir grup yerleşimci Filistinli Velid Eş-Şerif’e ait araziye düzenledi.

Baskın sırasında Filistinli çiftçinin arazisinde çalışmakta olduğu ve başlarında fanatik Yahudi Baruch Marzel’in bulunduğu yerleşimcilerin Eş-Şerif’i güç kullanarak arazisinin dışına çıkarttıkları belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan Velid Eş-Şerif, “Baruch Marzel beni tehdidiyle ve zorla arazinin dışına çıkardı. Araziye tekrar dönersem ateş edip öldüreceğini söyledi” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Onlarca Filistinli Rafah Kapısı Önünde Gösteri Yaptı 

Filistinli Yahudi yerleşimcilerin bir süre önce evinin çatısına gözetleme noktası kurduklarını ve sabah-akşam hareketlerini sınırladıklarını, şimdi de arazisine girmesine izin vermediklerini söyledi.

İşgal güçleri tarafından korunan Yahudi yerleşimciler ’da terör estirerek sık sık Filistinlilerin evlerine, araçlarına ve arazilerine saldırıyor.

Kaynak: fiem