Yahudi Yerleşimciler Filistinli çiftçiyi arazisinden kovdu.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Mart 2018 | 25 Cemaziyelahir 1439 Salı 19:22

İşgal himayesinde estiren ​ Yerleşimciler çiftçiyi arazisinden kovdu.

bugün (13 Mart Salı) El-Halil’de Filistinli bir çiftçinin arazisine gitmesine engel olarak yeniden gelmesi halinde çiftçiyi öldürmekle tehdit etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgiye göre, El-Halil’e bağlı Tel Er-Remide bölgesinde kurulu Yahudi yerleşkesi sakini bir Filistinli Velid Eş-Şerif’e ait araziye baskın düzenledi.

Baskın sırasında Filistinli çiftçinin arazisinde çalışmakta olduğu ve başlarında fanatik Yahudi Baruch Marzel’in bulunduğu yerleşimcilerin Eş-Şerif’i güç kullanarak arazisinin dışına çıkarttıkları belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan Velid Eş-Şerif, “Baruch Marzel beni tehdidiyle ve zorla arazinin dışına çıkardı. Araziye tekrar dönersem ateş edip öldüreceğini söyledi” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  BM Filistin Yönetimi’nin Ramallah gösterisine müdahalesini kınadı

Filistinli çiftçi Yahudi yerleşimcilerin bir süre önce evinin çatısına askeri gözetleme noktası kurduklarını ve sabah-akşam hareketlerini sınırladıklarını, şimdi de arazisine girmesine izin vermediklerini söyledi.

İşgal güçleri tarafından korunan Yahudi yerleşimciler Batı Yaka’da terör estirerek sık sık Filistinlilerin evlerine, araçlarına ve tarım arazilerine saldırıyor.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın