Yahudi Yerleşimciler Bin Orman Fidanını tahrip etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Ocak 2019 | 8 Cemaziyelevvel 1440 Pazartesi 09:51

İşgal rejiminin askerleri niteliğindeki  Bin Orman Fidanını tahrip etti

İşgal rejiminin sivil askerleri niteliğindeki yerleşimcilerin bugün (13 Ocak Pazar) ’nın şehrinin kuzeyindeki Berka köyünde dikilmek üzere hazırlanan bin adet orman fidanını tahrip ettikleri verildi.

Berka köyünün Meclisi Başkanı Cihad Şeride’nin Quds Press Haber Ajansı’na verdiği bilgilere göre 2005’ten beri boşaltılmış durumdaki Homş Yahudi Yerleşim Merkezi tarafından gelen oldukları tespit edilen bir bir çalılığa girdi ve burada saklanan bin kadar orman fidanını tahrip etti.

Şeride, Filistinlilerin bu fidanları köy koruluğu haline getirmek istedikleri bir alana dikmeye hazırlandıklarını, bu alana daha önce dört bin ağaç diktiklerini ifade etti.

Şeride, yerleşimcilerin fidanları tahrip ettikleri sırada aynı zamanda Berka köyünün kenar bölgelerinde Filistinlilerin evlerinden birine girdiklerini ancak herhangi bir hasar meydana gelmediğini söyledi.

Bu arada Batı Yaka’daki yahudi yerleşimciliği konusunu takip eden Ğassan Dağlas da yerleşimcilerin son zamanlarda Berka köyüne ve ahalisine yönelik saldırılarında artış olduğuna dikkat çekti.

Dağlas dün Berka köyündeki Filistinlilerin yahudi yerleşimcilerin taşlı saldırılarına maruz kaldıklarını dile getirdi.

Kaynak:fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın