Washington’da “Mülteciler ve Türkiye” paneli

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Aralık 2018 | 23 Rebiülevvel 1440 Cumartesi 07:59

Washington merkezli Türk Miras Vakfı tarafından düzenlenen panelde ’nin özellikle mültecilere yönelik attığı adımlar kapsamlı şekilde değerlendirildi. AA’nın haberine göre; panele konuşmacı olarak katılan Meriam Salem, Jude Alawa, Kinga Karlowska, Samantha Hunt, Lawrence Laws ve Ryan McCarthy, ’nin belli bölgelerini edip mülakat yaptıkları Suriyeli mültecilerle ilgili izlenimlerini katılımcılara aktardı.

Suriyelilerin Türkiye’deki yaşamları ve kendi sosyal çevrelerindeki sorunları üzerine Juliette Tolay liderliğinde gerçekleştirilen çalışma, Suriyeli mültecilerle ilgili birçok insan hikayesinin de saha araştırmasına yansımasına zemin hazırladı. “ ve Türkiye” başlıklı panele katılan konuşmacılar da Türkiye’de geçirdikleri zaman boyunca yaptıkları araştırmanın sonuçlarını söz konusu panelde yorumladı.

’deki savaşın ardından Türkiye’de kendilerine bir yaşam alanı bulan Suriyeli birçok ile görüşen saha araştırma ekibi, fotoğraflar eşliğinde gözlemlerini aktardı. Bu tür çalışmaların önemine değinilen panelde, hem devletin hem de bizzat halkın halen Suriyeli mültecilere çok önemli destek verdiğine vurgu yapıldı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın