Uşakov: Putin, Erdoğan ve Merkel, dörtlü zirveyi gerçekleştirmeye hazır olduklarını teyit etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Aralık 2018 | 26 Rebiülevvel 1440 Salı 14:14

Devlet Yardımcısı Yuriy Uşakov, Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı ve Başbakanı Angela ’in Arjantin’deki zirvesindeki görüşmeler sırasında Suriye konulu dörtlü zirveyi gerçekleştirmeye hazır olduklarını teyit ettiklerini söyledi.

 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, “ tarafı, Erdoğan ve Merkel’le gerekli olması halinde Putin, Erdoğan, Merkel ve Fransa Cumurbaşkanı Emmanuel ’un katılımıyla bir dörtlü yapılması konusunda mutabakat sağladı” dedi.

İlki İstanbul’da yapılan ikincisinin nerede yapılacağı konusunda henüz hiçbir şeyin belli olmadığını kaydeden Uşakov, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul’da olmayabilir. Zira muhtemelen her zaman İstanbul’da buluşmayı istemezler. Dörtlü zirvenin yapılması konusunda mutabakat sağlanması halinde, buna paralel olarak zirvenin yeri de kararlaştırılacak.

“Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Türkiye, Almanya ve Fransa’nın katılımıyla gerçekleşecek Suriye konulu dörtlü görüşmelere katılmayı kabul ettiğini söylemişti. Almanya’dan da görüşmeye ilgi duyulduğu açıklaması gelmişti.

Dörtlü zirvenin birincisi, 27 Ekim’de İstanbul’daki Vahdettin Köşkü’nde yapılmıştı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın