Uşakov: Putin, Erdoğan ve Merkel, dörtlü zirveyi gerçekleştirmeye hazır olduklarını teyit etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Aralık 2018 | 26 Rebiülevvel 1440 Salı 14:14

Rusya Yardımcısı Yuriy Uşakov, Rusya Başkanı Vladimir , Cumhurbaşkanı ve Başbakanı Angela Merkel’in Arjantin’deki G20 zirvesindeki sırasında konulu dörtlü zirveyi gerçekleştirmeye hazır olduklarını teyit ettiklerini söyledi.

 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, “Rus tarafı, ve Merkel’le gerekli olması halinde Putin, , Merkel ve Cumurbaşkanı Emmanuel ’un katılımıyla yeni bir dörtlü zirve yapılması konusunda mutabakat sağladı” dedi.

İlki İstanbul’da yapılan ikincisinin nerede yapılacağı konusunda henüz hiçbir şeyin belli olmadığını kaydeden Uşakov, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul’da olmayabilir. Zira muhtemelen her zaman İstanbul’da buluşmayı istemezler. Dörtlü zirvenin yapılması konusunda mutabakat sağlanması halinde, buna paralel olarak zirvenin yeri de kararlaştırılacak.

“Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Türkiye, Almanya ve Fransa’nın katılımıyla gerçekleşecek Suriye konulu dörtlü görüşmelere katılmayı kabul ettiğini söylemişti. Almanya’dan da görüşmeye ilgi duyulduğu açıklaması gelmişti.

Dörtlü zirvenin birincisi, 27 Ekim’de İstanbul’daki Vahdettin Köşkü’nde yapılmıştı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın