Ürdün ve Irak’tan ikili ilişkilerin güçlendirilmesi adımı

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Aralık 2018 | 23 Rebiülahir 1440 Pazar 11:33

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi ile Ürdün Başkanı Ömer er-Rezzaz ikili ilişkileri görüştü.

 

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, Ürdün Başbakanı Ömer er-Rezzaz ve beraberindeki heyetiyle görüştü.

Bağdat’taki başbakanlık konutunda gerçekleşen görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısına katılan Abdulmehdi ve Rezzaz, iki ülke arasındaki ilişkilerin durumu ve ilişkileri geliştirmenin yolları üzerinde durdu.

Ürdün halkı ve hükümetiyle sahip oldukları ilişkilerden gurur duyduklarını belirten Abdulmehdi, “İnsanlarımızın taleplerini karşılamak ve başarıya ulaşmak için Irak ile Ürdün’ün ilişkilerini geliştirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ortak , istikrar ve güçlü sayesinde zorlukların aşılabileceği hususunda Ürdün’ün güçlü bir örnek olmasını beklediklerini dile getiren Abdulmehdi, “Ürdün’ün, terörle , ve ordumuza katkıda bulunma gibi güvenlik alanlarında bize destek vermesini ve iş birliğinin bu alanlarda güçlendirilmesini istiyoruz.” dedi.

Ürdün Başbakanı Rezzaz da Bağdat’ta bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Ürdün Kralı 2. Abdullah’ın talimatları üzerine Irak ile ilişkilerin her alanda geliştirilmesi için hazır olduklarını söyledi.

Basın toplantısı sonrası Abdulmehdi’nin ofisinden yayınlanan yazılı açıklamada ise, iki ülke arasındaki ticari hacmin geliştirilmesi, hava yolları konusunda iş birliği yapılması ve alanındaki bazı konularda ön sağlandığı kaydedildi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın